tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sd Najwyszy przyznaje zadouczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadaj gigantyczne podwyki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sd Najwyszy przyznaje zadouczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadaj gigantyczne podwyki

Autor: Raff 2018.03.28, 14:14 3 Drukuj

Nawet o 25 procent mogą zdrożeć polisy OC po ostatnich wyrokach Sądu Najwyższego, który zdecydował o przyznaniu odszkodowań rodzinom poszkodowanych w wypadkach. Ubezpieczyciele ostrzegają przed katastrofą.

Wyrok Sądu Najwyższego dotyczy sytuacji, w której osoba poszkodowana w wypadku znajduje się w stanie terminalnym czy wegetatywnym. Innymi słowy utrzymywanie z nim normalnych relacji nie jest możliwe. Zdaniem Sądu w takiej sytuacji bliskim należy się zadośćuczynienie finansowe, ponieważ  sytuacja taka stanowi naruszenie ich dobra osobistego.

NAS Analytics TAG

Ubezpieczyciele ostrzegają, że taki wyrok może mieć katastrofalne konsekwencje. Zakłady ubezpieczeń, podczas kalkulowania składek na polisy i tworzeniu rezerw, nie brały pod uwagę możliwości rozszerzenia zadośćuczynień uchwalonego przez SN. Może to oznaczać niewypłacalność aż 11 ubezpieczycieli reprezentujących 60 proc. rynku. To z kolei pociągnie za sobą drastyczne podwyżki cen polis - nawet o 25 procent.

Z wyroku SN cieszy się jednak rzecznik ubezpieczonych. Zdaniem pełniącej tę funkcję Agnieszki Wiktorow, decyzja SN ujednolica orzecznictwo w tej sprawie, co umożliwi rodzinom osób poszkodowanych łatwiejsze uzyskanie odszkodowania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr