tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 SI bdzie ledzi kady twj ruch. Technologia w fotoradarach jest intensywnie rozwijana. Prototypy ju dziaaj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

SI bdzie ledzi kady twj ruch. Technologia w fotoradarach jest intensywnie rozwijana. Prototypy ju dziaaj

Autor: Andrzej Sitek 2024.05.30, 12:41 1 Drukuj

Fotoradary również zostaną objęte postępem, jaki ostatnio widzimy w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jak donosi brytyjski portal RAC, urządzenia tego typu, wyposażone w SI, rozwijane przez firmę Acusensus, już teraz umożliwiają "zaglądanie" do kabiny samochodu lub bardzo uważne przyglądanie się poczynaniom motocyklistów.

W jakim celu? Oczywiście, żeby ich dodatkowo ukarać, a wersji mnie dosadniej: uchronić przed popełnianiem błędów.

NAS Analytics TAG

Fotoradary od Acusensus rozpoznają gesty kierowców, w tym korzystanie z telefonów komórkowych, niezapięte pasy, ręce oderwane od kierownicy. Fotoradary Acusensus nie przechowują zdjęć na stałe, a 95 proc. wykonanych fotografii nigdy nie jest oglądane przez człowieka. Niemal wszystkim zawiaduje sztuczna inteligencja.

Ponadto nowoczesne urządzenia mierzące mogą oczywiście mierzyć prędkość pojazdu i przesyłać kompleksowe raporty zawierające szczegóły pojazdu, takie jak marka, model i tablica rejestracyjna. Kamery rejestrują obrazy, które po przetworzeniu zapewniają organom ścigania wgląd we wnętrze pojazdu, w tym pasażerów. Połączone z krajowymi bazami danych policji i Agencji Licencjonowania Kierowców i Pojazdów (DVLA), brytyjskie fotoradary AI ułatwiają sprawdzanie statusu podatkowego i ubezpieczeniowego pojazdu. Ich wprowadzenie, nieograniczone do Wielkiej Brytanii, może stać się potencjalnym, dodatkowym narzędziem do monitorowania ruchu drogowego i późniejszych działań organów ścigania na całym świecie.

Wielka Brytania przeprowadziła w ostatnich latach kilka programów pilotażowych i testów obejmujących fotoradary AI. Fotoradar AI z technologią radarową 4D zadebiutował m.in. na drodze A23 w Lambeth w Londynie na początku zeszłego roku. Z kolei w sierpniu 2023 r. wdrożono pierwszą autonomiczną kamerę bezpieczeństwa drogowego AI, która w ciągu zaledwie pierwszych trzech dni działania zidentyfikowała prawie 300 wykroczeń kierowców na krótkim odcinku drogi między Devon i Kornwalią. Tamtejsza policja odtrąbiła wielki sukces nowego narzędzia i jego odstraszającego wpływu na przypadki rozproszonej jazdy kierowców.

W Polsce jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń jest TraffiStar SR390. Fotoradar niemieckiej produkcji może monitorować do 6 pasów ruchu jednocześnie, przejazd na czerwonym świetle, jak również używanie telefonu w trakcie jazdy. Na razie nowy fotoradar TraffiStar SR390 działa jedynie w dwóch lokalizacjach w Polsce: w Warszawie przy Alei Stanów Zjednoczonych na wysokości ul. Międzynarodowej oraz w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr