tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rocznicowe BMW R nineT/5 - hołd dla wielkich przodków
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rocznicowe BMW R nineT/5 - hołd dla wielkich przodków

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.15, 11:23 Drukuj

Seria 5 to jeden z  kamieni milowych w historii motocykli BMW. Od uruchomienia ich produkcji w zakładach Spandau mija właśnie 50 lat i z tej okazji niemiecki producent stworzył limitowaną, rocznicową wersję modelu R nineT.

W 1969 roku w berlińskiej fabryce BMW rozpoczęto produkcję motocykli z serii 5, na którą złożyły się modele R50/5, R60/5 i R75/5. Maszyny te odniosły duży sukces - w tamtym czasie były nowoczesne technicznie i wzorniczo, co przyciągało klientów i położyło fundament pod obecną pozycję BMW Motorrad.

NAS Analytics TAG

50 rocznica debiutu serii 5 zostanie odpowiednio uczczona. W najbliższym czasie w salonach BMW dostępny będzie model specjalny R nineT/5, będący hołdem dla przełomowego motocykla sprzed pół wieku. Wyróżniać go będzie przede wszystkim okolicznościowy emblemat na zbiorniku paliwa i przepiękne, historyczne malowanie Lupine Blue z białymi szparunkami.

Do tego kanapa nawiązująca swoim kształtem do dawnych "piątek", grzane manetki, chromowany układ wydechowy i lusterka, a także szprychowe koła. Do napędu, podobnie jak w reszcie maszyn R nineT, posłuży chłodzony powietrzem bokser o pojemności 1170 cm3 i mocy 110 KM, a na pokładzie znajdzie się kontrola trakcji.

Nie jest jeszcze znana data wejścia R nineT/5 do salonów ani jego cena. Zdecydowanie warto się nią wcześniej zainteresować. Oprócz tego, że to po prostu znakomity motocykl, będzie on miał również sporą wartość kolekcjonerską.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę