tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Relacja z Torunia - Supermoto i III runda pucharu PZM Quadów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Quady i supermoto w Toruniu

Autor: BadYunior 2006.07.21, 13:39 Drukuj

Czy do wyścigów Supermoto nadaje się tor inny niż do kartingu? Po raz pierwszy mogliśmy się o tym przekonać w niedzielę 9 lipca 2006 roku. Wtedy bowiem po raz pierwszy tego lato wyścigi supermoto motocykli i quadów odbyły się nie tak jak zazwyczaj na torze kartingowym, ale na płycie toruńskiego toru rallycrossowego. Co prawda runda na torze rallycross miała już się odbyć w tym roku w Słomczynie, jednak tam w ostatniej chwili została odwołana.

Tor w Toruniu jest bez wątpienia najszybszym z torów, jakie było mi dane dotychczas oglądać. Prędkości na nim osiągane bez wątpienia biją na głowę tor w Lublinie, nie wspominając już nawet o Radomiu. Ponadto specyfika rallycrossu mówi, że ma to być tor o zmiennej nawierzchni. I jest, ale oprócz regulaminowych (w supermoto) 20% odcinka terenowego na niemal jego całą nawierzchnię nanoszona jest ziemia i żużel. Powoduje to, że zawody po pierwsze są o wiele bardziej widowiskowe, a po drugie (na co narzekali sobie zawodnicy) o wiele bardziej niebezpieczne.

NAS Analytics TAG

Swą obecność na zawodach w mieście Kopernika i pierników zapowiedzieli już wcześniej Adam Badziak i szalejący w polskim supermoto Czech Jiri Bocek. Niestety z powodów do tej chwili nieznanych ten ostatni nie pojawił się. Na torze można było spotkać także skądinąd znanego niektórym Michała Pernacha, tym razem nie na swojej 600tce, ale z kamerą w ręku... Zawody wywołamy również spore zainteresowanie wśród zawodników Motorsport Castrol Teamu.

Sobotnie treningi upłynęły zawodnikom przede wszystkim na zapoznawaniu się z torem. Według ich opinii tor, ze względu na duże rozwijane prędkości, był bardzo niebezpieczny. Sam Adam Badziak relacjonował później treningi obrazując je liczbą zaliczonych przewrotek. Niedziela przywitała zawodników niemożliwym do wytrzymania upałem. To właśnie upał można uznać za głównego sprawcę późniejszych wypadków. Pod nieobecności walecznego Czecha jasnym od początku był fakt, że tym razem pierwsze miejsca w obu klasach będą należały do Marcina Kurowskiego. Rzeczywiście Marcin nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i w każdym z czterech wyścigów (2 klasy po 2 wyścigi) plasował się na pierwszym miejscu. Tuż za nim kończył bieg w klasie S1 Sławomir Kruszyński, który w liczniej obsadzonej klasie S2 kończył odpowiednio na II i X miejscu.

supermoto quady torun 06 81 m supermoto quady torun 06 61 m
supermoto quady torun 06 71 m supermoto quady torun 06 64 m
supermoto quady torun 06 73 m supermoto quady torun 06 78 m
supermoto quady torun 06 79 m supermoto quady torun 06 80 m
supermoto quady torun 06 82 m supermoto quady torun 06 83 m
supermoto quady torun 06 72 m supermoto quady torun 06 85 m
supermoto quady torun 06 84 m supermoto quady torun 06 87 m
supermoto quady torun 06 88 m supermoto quady torun 06 89 m
supermoto quady torun 06 90 m supermoto quady torun 06 91 m
supermoto quady torun 06 92 m supermoto quady torun 06 86 m

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę