tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Reklama Kia Soul i Lane Keeping Assist. Kierowca niemal taranuje motocyklist. O co tutaj chodzi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama Kia Soul i Lane Keeping Assist. Kierowca niemal taranuje motocyklist. O co tutaj chodzi?

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.14, 12:08 2 Drukuj

Kia Corporation, czyli południowokoreański producent samochodów z siedzibą w Seulu, ma na swoim koncie niesławną reklamę Kia Soul w aspekcie Lane Keeping Assist, czyli asystenta utrzymania pasa ruchu. Materiał nie jest nowy, ale ponieważ LKA staje się powoli standardem, warto przypomnieć, jak koślawo Koreańczycy próbowali reklamować tę funkcję.  

O ile system zapobiegający niezamierzonej zmianie pasa jezdni poprzez automatyczne korekty toru jazdy, to na pewno ciekawa i przydatna funkcja, problem leży w sposobie, w jaki Kia zareklamowała Lane Keeping Assist w modelu Soul. A robi to kosztem motocyklistów. O co chodzi?

NAS Analytics TAG

Zamiast pokazać kierowcę korygującego swój błąd i wracającego na tor jazdy, do czego system służy, Kia odwróciła kota ogonem, żeby przenieść ciężar błędu na motocyklistę.

W reklamie widzimy mężczyznę jadącego swoim Kia Soul w miejscu, które wygląda jak podziemny parking. Kiedy obok pojawia się motocyklista w czerni (a la szwarc charakter do bicia dla Johny’ego Wicka), pan kierowca odruchowo chce mu zrobić miejsce, ale wówczas odzywa się Lane Keeping Assist alarmując sygnałem dźwiękowym o przekroczeniu linii pasa.

To daje kierowcy wsparcie psychiczne, aby mógł pełen świętego oburzenia odbić w prawo, niemal doprowadzając do zderzenia. Motocyklista ratuje się ostrym hamowaniem. Pan kierownica zdążył jeszcze przed wykonaniem manewru krzyknąć, że ten pas jest zajęty, co jest bezcelowe, bo nikt poza nim samym, by tego nie usłyszał.  

Najbardziej zadziwiający jest fakt, że Kia pokazuje właściwie próbę staranowanie motocyklisty, jako coś fajnego. Bo komputerek w samochodzie pokazał, że tak trzeba. Zdumiewające, nie uważacie? A może zgadzacie się z narracją Kia?  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:GR 15/06/2021 08:20

Gratuluj zrozumienia....

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr