tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Pojazdw Zabytkowych "ladami Piastw". Historyczna Trasa i Zabytkowe Motocykle w weekend 31 Maja 2024
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Pojazdw Zabytkowych "ladami Piastw". Historyczna Trasa i Zabytkowe Motocykle w weekend 31 Maja 2024

Autor: Informacja prasowa 2024.05.29, 09:13 Drukuj

Klub ClassiC MC Poland zaprasza na niezwykłe wydarzenie - II Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w klasyfikacji motocykli. W weekend 31 maja 2024 roku w Chomiąży Szlacheckiej odbędzie się Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów", który po raz 17. zorganizowany przez ClassiC przyciągnie miłośników motoryzacyjnej historii i pięknych krajobrazów.

Trasa Rajdu

NAS Analytics TAG

Trasa rajdu to około 150 km malowniczych terenów Pałuk, Ziemi Gnieźnieńskiej i Pojezierza Gnieźnieńskiego, przebiegających na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać zróżnicowany krajobraz, gdzie polodowcowe wysoczyzny urozmaicają liczne pagórki, głęboko wcięte doliny rynnowe wypełnione wodą oraz kontrastujący z zielenią lasów, łąk i torfowisk błękit jezior. Trasa rajdu przebiega ścieżkami, którymi niegdyś kroczyli Piastowie, w tym Siemowit, Lestek, Siemomysł, Mieszko I oraz pierwsi królowie Polski z Bolesławem Chrobrym na czele.

Organizacja i Patronat

Rajd "Śladami Piastów" został objęty patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, Pana Michała Powałowskiego, oraz patronatem medialnym portali www.gniezno24.com, www.motocyklista.info i www.scigacz.pl. Partnerami wydarzenia są www.protektorsklep.pl, www.klasykiwpodrozy.blogspot.com oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Przebieg Imprezy

Cała trasa rajdu została podzielona na kilka etapów, co pozwoli uczestnikom na krótkie przerwy i możliwość podziwiania pięknych widoków oraz miejsc o dużym znaczeniu historycznym. W rajdzie wezmą udział zabytkowe motocykle, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia i przeniesie uczestników oraz widzów w czasie do epoki Piastów.

Atrakcje i Emocje

Rajd to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do spotkania się z innymi pasjonatami zabytkowych motocykli, wymiany doświadczeń oraz wspólnego celebrowania miłości do klasycznej motoryzacji. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zmiennych warunkach terenowych, co dostarczy im niezapomnianych wrażeń i emocji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno uczestników, jak i widzów, do Chomiąży Szlacheckiej na weekend pełen pasji, historii i pięknych krajobrazów. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak motocykle zabytkowe radzą sobie na trasie pełnej historycznego znaczenia i naturalnych piękności. Do zobaczenia na trasie Rajdu "Śladami Piastów"!

Kalendarz rund Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w sezonie 2024 wygląda następująco:

RUNDA 2: 31.05 - 02.06.24

17 Sladami Piastów

miejsce rozgrywania: Gniezno

organizator: ClassiC MC

 

RUNDA 3: 05.07 - 07.07.24

XXVII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos "Magnet 2024"

miejsce rozgrywania: Okolice Minska Mazowieckiego

organizator: Klub Dawnych Motocykli "MAGNET"

 

RUNDA 4: 15.08 - 18.08.24

Motozłaz

miejsce rozgrywania: Białka
organizator: Federacja Zmotoryzowanych

 

FIVA World Event: 04.09 - 08.09.24

Rotor Retro Tour FIVA World Rally 2024

miejsce rozgrywania: Hotel Zamek Ryn

organizator: Stowarzyszenie Klub Miłośników Weteranów ROTOR

 

RUNDA 5: 13.09 - 14.09.24

Rajd Ziemi Obiecanej

miejsce rozgrywania: Grotniki

organizator: MMH

 

RUNDA 6: 26.09 - 29.09.24

Bałtycki Rajd

miejsce rozgrywania: Debki Playa

organizator: Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych "LEBORK"

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr