tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafa Sonik o tym, dlaczego naley jedzi w kasku. Specjalny spot zrealizowano na Pustyni Bdowskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafa Sonik o tym, dlaczego naley jedzi w kasku. Specjalny spot zrealizowano na Pustyni Bdowskiej

Autor: Andrzej Sitek 2022.06.15, 10:33 Drukuj

Polska policja prowadzi liczne kampanie i spotkania informacyjne, np. dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Inna sprawa, że zainteresowanie tego typu akcjami bywa różne. Dlatego policjanci z żywieckiej komendy zaprosili do współpracy prawdziwego mistrza i autorytet sportowy, zwycięzcę 35. Edycji Rajdu Dakar Rafała Sonika.

Wyszło bardzo dobrze, bo efektem współpracy jest ciekawy film pt. "Twoje życie w Twoich rękach", w którym mistrz opowiada, dlaczego zawsze należy jeździć w kasku. Rafał Sonik wymienia trzy najważniejsze według niego cechy kasku, czyli niską wagę, dopasowanie oraz zapięcie, i tłumaczy, dlatego te kwestie mają największe znaczenie dla kierowcy.

NAS Analytics TAG

Spot adresowany jest do kierowców jednośladów, ale też kierujących quadami czy innymi pojazdami, na których należy jeździć w kasku. Mistrz nie tylko opowiada, ale też pokazuje jeden z bardzo uszkodzonych kasków, który uratował mu życie.

Duży nacisk kładzie na to, że nie wystarczy mieć "jakiś" kask. By spełnił on swoją funkcję, musi być przede wszystkim zapięty, odpowiednio dobrany i posiadać atest. Wiele wypadków kończy się tragicznie właśnie z uwagi na niedociągnięcia w tych kluczowych kwestiach.

Rafał Sonik ma olbrzymie doświadczenie rajdowe. Poza zwycięstwem w Dakarze, aż dziewięciokrotnie wygrał Puchar Świata FIM oraz pięć razy został mistrzem Polski w Rajdach Enduro. Sezon 2021 mistrz zakończył zajmując drugie miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge i plasując się również na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata FIM.

Polak miał co świętować, ukończył bowiem swój 50. pucharowy rajd w karierze, przypieczętowując to osiągnięcie setnym zwycięstwem etapowym podczas startu w Abu Zabi i 14 medalem FIM w karierze.

Spot z Rafałem Sonikiem w roli głównej został zrealizowany na terenie Pustyni Błędowskiej. W sieci pojawił się dziś (15.06.2022 r.). Data premiery filmu nie jest przypadkowa. Przed nami długi weekend oraz okres wakacyjnych wyjazdów. Pamiętaj "Twoje życie w Twoich rękach" - załóż kask. Dobrze dobrany, atestowany i zapięty kask!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr