tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Radiowozy typu APRD trafiy do policji. Bd operowa na terenie wojewdztwa lskiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Radiowozy typu APRD trafiy do policji. Bd operowa na terenie wojewdztwa lskiego

Autor: Andrzej Sitek 2021.08.13, 11:30 Drukuj

Do policji trafiło dziesięć specjalistycznych radiowozów typu APRD. Będą służyć w województwie śląskim.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach pochwaliła się nowa flotą. Każdy z tych radiowozów kosztował blisko pół miliona złotych.

NAS Analytics TAG

Nowe pojazdy policji to Volkswageny Crafter 2.0 TDI o mocy 177 KM. Radiowozy przeznaczone są do zabezpieczania zdarzeń i wypadków drogowych. Każdy wyposażono w specjalistyczne urządzenia i oprzyrządowanie, w tym tablicę świetlną na dachu z napisem "UWAGA WYPADEK", maszt świetlny, agregat prądotwórczy, komputer i router, drukarkę. Przestrzeń wewnątrz przypomina małe biuro.

Na wyposażeniu jest dodatkowo sprzęt niezbędny policji do zabezpieczenia miejsc wypadków: znaki drogowe, pachołki, lampy i dyski świetlne, parawan, drogomierz, aparaty fotograficzne, itd.

Środki na zakup radiowozów APRD zostały pozyskane w ramach programu "Bezpieczniej na drogach - Ambulanse Pogotowia Drogowego dla Policji" ze środków KGP. Pieniądze wyłożył też Fundusz Europejski poprzez Program Operacyjny Infrastruktury i Środowiska 2014-2020. Każdy egzemplarz to wydatek w kwocie 460 458 zł.

Warto przypomnieć, że nie tylko flota policji mocno się rozrasta. W czerwcu ponad sto radiowozów trafiło do skarbówki. Są to nieoznakowane Fordy Focusy oraz oznakowane wersje Transit Custom.

Część tych pojazdów posiada na dachach nietypowy zestaw urządzeń zawierających kamery i czujniki, oraz system rozpoznawania tablic rejestracyjnych ANPR/OCR. Urządzenie posiada bezpośrednie połączenie z systemem pokładowym, który umożliwia natychmiastowe sprawdzenie danych kierowcy.

Wracając jeszcze do najnowszych nabytków śląskiej policji, specjalne Volkswageny Crafter 2.0 TDI będą służyć w Cieszynie, Sosnowcu, Częstochowie, Rybniku, Katowicach, Zabrzu i Bielsku-Białej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr