tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rabin Racing Team i Bridgestone razem w sezonie 2019 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rabin Racing Team i Bridgestone razem w sezonie 2019

Autor: Informacja prasowa 2019.01.24, 17:08 Drukuj

Wyścigowy zespół motocyklowy Rabin Racing, który za sprawą swojego lidera Kamila Barcika zdobył Puchar Polski w klasie Superstock300 w sezonie 2018, nawiązał współpracę z firmą Bridgestone. Producent opon stał się tym samym oficjalnym dostawcą ogumienia dla całej ekipy w nadchodzącym sezonie.

Młodzi zawodnicy startujący w barwach zespołu w klasie Mistrzowskiej Supersport300 i Pucharowej Sport250, korzystać będą z topowych modeli japońskiej firmy - Battlax R11 w warunkach suchych oraz Battlax W01 na mokrej nawierzchni. 

__________________________________________

Rabin Racing Team powstał na początku 2018 roku z inicjatywy Tomasza Rabińskiego, który od lat konsekwentnie realizuje swój plan profesjonalizacji wyścigów motocyklowych w Polsce. Założeniem zespołu jest stworzenie warunków dla młodych adeptów, aby z powodzeniem mogli uczestniczyć w międzynarodowych seriach wyścigowych, traktując je jako początek swoich dalszych karier. Właścicielem zespołu dbającym o profesjonalny wizerunek marki oraz komunikację medialną jest agencja marketingowa Mariel & Haan Communications.

Pierwszy sezon pełen zwycięstw

Największym dotychczasowym sukcesem Rabin Racing Team jest wywalczenie Pucharu Polski w klasie Superstock300 przez 25-letniego Kamila Barcika, który zdominował klasę wygrywając dziesięć z czternastu wyścigów. W nadchodzących rozgrywkach Kamil stanie przed trudniejszym zadaniem wygrania serii, ale już w randze Mistrzostw Polski. Na dużą uwagę zasługują też występy najmłodszego zawodnika wyścigów motocyklowych, 12-letniego Mateusza Molika, który regularnie stawał na podium oraz wygrana pojedynczego wyścigu w barwach zespołu w klasie 250cm3, startującego gościnnie 17-letniego Mateusza Hulewicza.

Z dużą sympatią i optymizmem podchodzimy do współpracy z projektem wyścigowym Rabin Racing. Częścią naszej misji jest pomoc sportowcom, którzy są na właściwej ścieżce rozwoju i podchodzą do rywalizacji z pasją. Dodatkowo jesteśmy pewni, że zawodnicy zespołu, którzy otrzymają od nas wsparcie, są odpowiednio prowadzeni w profesjonalnym teamie. Doceniamy także to, że manager Tomasz Rabiński, rozwijając młodzież oraz dbając o młodzieżowe klasy wyścigowe, znaczenie przyczynia się do rozwoju sportu motocyklowego w Polsce - mówi Michał Kaczmarek, Bridgestone Regional Product Manager.

Fakt, że znaleźliśmy się w gronie sportowców, którzy będą reprezentować markę Bridgestone jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem. Cieszę się, że dostaliśmy szansę promowania jej na polskim, jak również międzynarodowym padoku. Nowej generacji opony R11 mieliśmy okazję testować już w zeszłym roku w najniższej klasie 250cm3 i przekonaliśmy się, że firma Bridgestone rozwinęła technologicznie swój nowy produkt na najwyższy poziom wyścigowej rywalizacji. Nasi zawodnicy chwalili sobie świetną przyczepność oraz zadowalające tempo zużycia przy odpowiednich ustawieniach. Tym bardziej doceniam, że teraz możemy zapewnić opony R11 wszystkim naszym zawodnikom. Mam nadzieję, że razem z Bridgestone, czeka nas kolejna dawka sukcesów i pozytywnych emocji - dodaje Tomasz Rabiński, Manager Rabin Racing Team.

Team z ambitnymi planami

W sezonie 2019 zespół wystawi Kamila Barcika w pełnej serii Mistrzostw Polski w klasie Supersport300 (SSP300). Rozgrywki odbędą się na Torze Poznań oraz na obiektach zagranicznych, takich jak Pannoniaring, Most i Oschersleben, na których będzie miał szansę rywalizować w stawce międzynarodowej. Drugim celem jest doprowadzenie do jak największego postępu debiutanta Mateusza Molika w klasie Sport250 (SP250). Seria ta rozgrywa się wyłącznie na terenie Polski: wspólnie z klasą SSP300 na torze Poznań oraz mniejszych obiektach technicznych w Koszalinie, Radomiu i Bydgoszczy. Całą rywalizację poprzedzą zespołowe treningi w Hiszpanii na Torze w Walencji i Aragon w drugiej połowie marca.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę