tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike SM 2018: przedostatnia runda ju za tydzie w Koszalinie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike SM 2018: przedostatnia runda ju za tydzie w Koszalinie!

Autor: Informacja prasowa 2018.08.20, 15:53 Drukuj

IV runda ekscytujących zmagań na małych maszynach już 26 sierpnia na koszalińskim Motoparku.

Zwycięzcę Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 poznamy 30 września podczas wielkiego finału w Toruniu, koszalińska runda dostarczy wiele emocji, bo rozgrywki wkraczają w decydujący moment. - To przedostatnia runda i powoli klarują nam się liderzy poszczególnych klas, ale oczywiście jest to motorsport i wszystko może się wydarzyć. Wiem, że zawodnicy nie mogą doczekać się startu w Koszalinie, tym bardziej że do już druga runda, która zostanie rozegrana na tym obiekcie, więc wiedzą już czego się spodziewać i jak przygotować się do startu.-  mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

NAS Analytics TAG

- Cieszymy się ogromnie, że istnieje możliwość wzięcia udziału w takich zawodach w Polsce- podkreśla Monika "Katanka" Jaworska, zawodniczka i trenerka. -Mamy nadzieję, że ten sport będzie rósł w siłę z każdym kolejnym sezonem, aby dzieci od najmłodszych lat mogły trenować i się ścigać, bo to jest przyszłość naszego motorsportu. Szczerze mówiąc na pierwszą rundę wybraliśmy się z całym zespołem z ciekawości. Chcieliśmy zobaczyć, jak wyglądają takie zawody, jaki poziom reprezentują inni zawodnicy. Chciałyśmy, aby nasze dzieciaki się sprawdziły i zapoznały z tematem. Po tej "próbnej" rundzie okazało się, że nie może nas zabraknąć na kolejnych! Dzieci, rodzice i my same (trenerki) złapaliśmy tego bakcyla. Przekonała nas dobra organizacja, rewelacyjna atmosfera, uczucie adrenaliny towarzyszące każdemu wyścigowi oraz ludzie tworzący całe to wydarzenie. Z każdą kolejną rundą apetyt rośnie, więc chcielibyśmy, aby dzieciaki przywiozły  puchary również z innych klas niż Stock 90. Jeśli chodzi o klasę najmłodszą, mamy w niej mocnych zawodników, marzeniem byłoby zobaczyć całe "pomarańczowe" podium z zawodnikami Katanka Young Team, bo w ostatniej rundzie niewiele zabrakło do takiego widoku - mówi z dumą Monika Jaworska.

Tor w Koszalinie to jeden z ulubionych obiektów wszystkich raiderów ścigających się na pit bike. Malowniczo usytuowany tor o długości 1050 metrów, 10 zakrętów, dość szybka trasa z ciasną nawrotą na zakończeniu toru, 200 metrów prostej startowej.

Zawodnicy na pit bike rywalizują w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150 PRO, Pit Ladies, Super Pit. Największy doping skierowany jest w kierunku klasy Stock 90, która po obniżeniu wieku startowego z 12 do 8 lat, debiutuje w tym sezonie. Łącznie ściga się w niej siódemka dzieci, w tym dwie dziewczynki. Pierwsza trójka na dwie rundy przed zakończeniem sezonu to: Maksymilian Pawełczak, Wiktor Majchrowski i Kacper Raniszewski.

Nie mniej emocji przysparza walka w klasie Stock 125, gdzie na prowadzeniu toczy się zacięta rywalizacja między braćmi Pawelec. Oleg na pierwszym miejscu, ma w generalce zaledwie cztery punkty więcej niż jego brat, Milan. Pierwszą trójkę na tę chwilę zamyka Filip Turno z toruńskiego klubu.

W Stock 150 Junior na prowadzeniu trzech zawodników MX Otopit Toruń, Filip Janus, Jakub Bajdalski i Dominik Ziętara. Ten ostatni to najmłodszy zawodnik, który zaczynał się ścigać na asfalcie w wersji pit bike, kiedy licencja była dostępna jeszcze od dwunastego roku życia. Teraz to trzeci sezon wyścigowy Dominika.-Puchar Polski Pit Bike SM to bardzo dobrze zorganizowane zawody, które pomagają zawodnikom rozwijać swoje umiejętności.

Chciałbym zakończyć zawody stojąc na podium, to nie będzie proste zadanie ponieważ stawka bardzo przyspieszyła, lecz mam nadzieję że mi się uda- stwierdza Ziętara "junior", dodajmy że tata Dominika startuje w klasie Super Pit.

Najliczniejsza klasa Pucharu to Stock 150 PRO. Aż 24 zawodników rywalizuje o trofea w tej klasie. Na szczycie generali dwie rundy przed końcem zmagań: Michał Budziaszek z Automobilklubu Krakowskiego, Sławomir Bławat GKM Bałtyk Gdynia i Robert Rydalski Motopark Klub Koszalin.

Bez echa nie może przejść klasa Pit Ladies. Trzynaście pań w klasyfikacji generalnej to wielki sukces frekwencyjny. Na prowadzeniu póki co Martyna Dynasińska, doświadczona toruńska zawodniczka, ale rywalki na pewno łatwo nie odpuszczą, bo kolejne w tabeli są mocne zawodniczki: Monika Jaworska, Sylwia Dzik i Dominika Orlik.

Na deser najmocniejsza klasa, Super Pit. Tu liderami tabeli są ex aequo Mateusz Wąsowski i jadący na seryjnej 150-tce, Marek Szkopek. Za nimi uplasował się Krzysztof Ziętara, ale do góry wspinać będzie się wygrywający na swojej YCF 190 cc  praktycznie każdy wyścig, Jakub Wróblewski.

Poza zawodnikami na torze tradycyjnie będzie można zobaczyć dzieci od 6 roku życia, które zapewnią przejazdy pokazowe. Informacje dla rodziców zainteresowanych dzieci: otopit@otopit.pl

Wszystkich fanów motocykli i sportów motorowych zapraszamy 26 sierpnia do koszalińskiego Motoparku. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Zawodnicy mogą się jeszcze zgłaszać wypełniając formularz.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr