tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM - krtki przewodnik dla wieych adeptw przepraw quadowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM - krtki przewodnik dla wieych adeptw przepraw quadowych

Autor: Informacja prasowa 2017.02.22, 09:35 Drukuj

Dla kogo Przeprawowe Mistrzostwa Polski, co jest celem Przeprawowego Pucharu Polski, o co chodzi w Can-am Travel?

Zbliża się inauguracja kolejnego sezonu z największego w Polsce cyklu rajdów przeprawowych. Pierwsza runda Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 21-23.04.2017 w bieszczadzkiej Stężnicy. Zawodom towarzyszyć będzie nowa klasa CAN-AM TRAVEL - nowy projekt turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy pod patronatem marki CAN-AM. Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnik, który wyjaśni wam, o co kryje się pod tymi wszystkimi nazwami i skrótami.

NAS Analytics TAG

Przeprawowe Mistrzostwa Polski (PMP) jest to cykl imprez terenowo-nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM jest podnoszenie poziomu nawigowania oraz doskonalenie umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. PMP ATV PZM skupiają najlepszych zawodników, spośród których na koniec sezonu zostaną wyłonieni Mistrzowie Polski Quadowych Rajdów Przeprawowych.

Przeprawowy Puchar Polski (PPP) jest to cykl imprez terenowych turystyczno-nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM jest nauka i podnoszenie poziomu nawigowania oraz umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM umożliwia rywalizację osobom nie posiadających dotąd doświadczeń w rajdach oraz przygotowanie i selekcjonowanie przyszłych uczestników do udziału w Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM.

PMP oraz PPP ATV PZM są własnością Polskiego Związku Motorowego (PZM). Organizatorem, wskazanym decyzją Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki PZM (GKSPiT), do realizacji PMP i PPP ATV PZM jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska. ATV Polska posiada wyłączne prawo (oprócz PZM) do dysponowania nazwą PMP i PPP ATV PZM.

Trasa I rundy PMP i PPP ATV PZM prowadzić będzie przez drogi zrywkowe, błotne, często z głęboką koleiną. Samo poruszanie się nimi podczas wiosennych roztopów będzie dla niektórych nie lada wyzwaniem, a dla innych kwintesencją offroadu. Wąwozy, głębokie jary, sporo zjazdów i podjazdów z naturalnymi przeszkodami w postacie powalonych drzew, to charakterystyka tego rajdu. W tym miejscu nie ważna będzie moc quada ani prędkość maksymalna, lecz wyczucie, umiejętność balansu i "czytania" terenu oraz wiedza o tym, co się dzieje na styku każdej opony z podłożem. Na trasie będą przygotowane również odcinki otaśmowane, obserwowane przez sędziów. Ta edycja okraszona będzie pięknymi widokami na połoniny, rewelacyjną baza noclegową i wyśmienitym towarzystwem ludzi pozytywnie zakręconych. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która jest zawsze wspaniałą okazją służącą integracji środowiska quadowców.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje, natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych zespołach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli określoną liczbę godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

NOWOŚĆ CAN-AM TRAVEL - turystyka ATV/UTV

CAN-AM TRAVEL - nowy projekt o charakterze turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy pod patronatem marki CAN-AM.

CAN-AM TRAVEL ma na celu popularyzację turystyki terenowej przy użyciu quadów, pokazanie z bliska wysokiego poziomu zawodników biorących udział w Przeprawowym Pucharze i Mistrzostwach Polski, przybliżenie zasad rywalizacji na trasach rajdów przeprawowych, promocję atrakcji turystycznych miejscowości, w których odbywają się rajdy, wspólne spędzanie czasu w terenie oraz pokazywanie przykładów, jak korzystać z przyrody bez kolizji z innymi turystami.

W CAN-AM TRAVEL dopuszcza się do udziału dowolnej marki pojazd ATV/UTV posiadającym oryginalny układ wydechowy. Jazda odbywa się według harmonogramu dla każdej rundy, w grupach, pod opieką przewodnika/instruktora.

Uczestnicy CAN-AM TRAVEL otrzymają program składający się z trasy objazdowej z agendą zwiedzania, konkurencji polegającej na identyfikacji punktów foto, posiłku na trasie, oraz odwiedzenia miejsc, gdzie będzie można obserwować zawodników biorących udział w rywalizacji. Trasa objazdowa przebiegać będzie w większości po drogach szutrowych, a w przypadku braku innej możliwości, dojazdu także po drogach utwardzonych.

W przypadku posiadania rejestracji pojazdu, jako pojazd 2-osobowy, istnieje możliwość zgłoszenia udziału 2-osobowej załogi, a pasażerem może być osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat.

W przypadku zgłoszenia pasażera w wieku poniżej 16 lat udział jest możliwy pod warunkiem, że osoba kierująca pojazdem jest rodzicem lub opiekunem prawnym osoby niepełnoletniej w załodze. Wszystkie dokumenty (skan: dowód rej, polisa OC, dokumenty tożsamości) muszą być przesłane do biura ATV Polska wraz ze zgłoszeniem w celu akceptacji udziału w klasie CAN-AM TRAVEL.

Klasa CAN-AM TRAVEL zostanie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 14 pojazdów na 30 dni przed rozpoczęciem zawodów. Na każdą rundę będzie wyznaczony limit ilości pojazdów wyczerpujący możliwości tras i tylko taka ilość uczestników zostanie zakwalifikowana do tego rajdu.

Karty Zgłoszeniowe dostępne są na Forum ATV Polska oraz w Kalendarzu Imprez ATV Polska

Wszystkie informacje będą na bieżąco publikowane na Forum ATV Polska

Terminy kolejnych Rund:

  • II Runda Jelenia Góra 26-28.05.2017
  • III Runda Golub - Dobrzyń 20-22.10.2017

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy

Sponsor Tytularny: 4x4 Terenowiec Sp. z o.o.

Sponsor Główny: Castrol

Zabezpieczenie medyczne: Off Road Rescue-Team

Strefa Serwisowa: MOTO-MOTO

Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/ ATV Can-Am BRP, Garmin, oponyquad.pl/ Maxxis Tires, motomikulski.pl - Norbert Mikulski, Events4x4 , Seven Guard

Patronaty medialne: Ścigacz.pl, Quadmania, Terenowo.pl, Off-road.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr