tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przełęcz Stelvio zamknięta! Powodem gigantyczne osuwisko

Przełęcz Stelvio zamknięta! Powodem gigantyczne osuwisko

Autor: Raff 2018.05.18, 14:01 Drukuj

Jedna z najsłynniejszych alpejskich przełęczy - Stelvio - została zamknięta dla ruchu. Powodem są gigantyczne osuwiska, które zniszczyły nawierzchnię drogi.

Pierwsze pęknięcia na drodze zaobserwowano w okolicy pensjonatu Weißer Knott w czwartek, 10 maja. Grunt okazał się jednak na tyle niestabilny, że w ciągu kolejnych dni droga zapadła się i osunęła 8 metrów.

Na miejscu pracują drogowcy i geolodzy. Nachylenie będzie dokładnie monitorowane i mierzone. Podczas wstępnych badań okazało się, że w tym miejscu dochodziło do podobnych zjawisk. Geolodzy szacują, że działo się to 100-200 lat temu.

Drogowcy budują prowizoryczny objazd, jednak sytuacja jest bardzo trudna  z uwagi na fakt, że stok nadal się osuwa.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę