tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przejazd Autostrad A4 moe bydroszy - odtajniono dokumenty koncesyjne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przejazd Autostrad A4 moe bydroszy - odtajniono dokumenty koncesyjne

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.06, 12:05 Drukuj

Odtajniono umowę dotyczącą odcinka autostrady A4 z Katowic do Krakowa. Wynika z niej, że zarządca może domagać się jeszcze wyższych opłat za przejazd.

Odcinek, którym zarządza firma Stalexport Autostrady wynosi 60,9 km. Kierowcy motocykli płacą za przejazd w jedną stronę 6 złotych, kierowcy samochodów osobowych - 12 złotych, a jeśli do osobówki podepniemy przyczepę, to koszt przejazdu wzrasta do 20 złotych, a że piłka jest jedna, a bramki są dwie, to kwotę musimy pomnożyć razy dwa. Z odtajnionych dokumentów wynika, że ceny mogą być wyższe, a obecnie w przypadku osobówek są na poziomie 60% ceny maksymalnej, a w przypadku samochodów ciężarowych - na poziomie 70% ceny maksymalnej.

NAS Analytics TAG

Według odtajnionej umowy, stawka maksymalna dla określonej kategorii pojazdów ustalana jest na podstawie maksymalnej stawki opłat za przejazd w okresie poprzedzającym, rocznego wskaźnika inflacji oraz wzrostu PKB. Umowa koncesyjna została odtajniona, ponieważ firma Atlantia, która jest głównym udziałowcem w Stalexport Autostrady chce sprzedać spółkę i znalazła kilku inwestorów chętnych na zakup.

Za "starych, dobrych czasów" krążył dowcip o tym, jak kręcono film o Stalinie i podbiegło do niego dziecko proszące o cukierka, a wódz odprawił je w mocnych słowach, co narrator skwitował wypowiedzią "Porozmawiał z dzieckiem, udzielił rady. A przecież mógł zabić." Jak widać podobnie jest w przypadku opłat za przejazd z Katowic do Krakowa, który może przecież kosztować łącznie 40 złotych w jedną stronę dla osobówek i 20 złotych w jedną stronę dla motocykli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr