tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prywatne kontrole fotoradarowe zaleją Francję - rząd zachęca firmy do łapania piratów drogowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prywatne kontrole fotoradarowe zaleją Francję - rząd zachęca firmy do łapania piratów drogowych

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.13, 08:58 Drukuj

Francuski rząd rozszerzył listę regionów, w których będą mogli działać prywatni operatorzy fotoradarów. Według zapewnień polityków, taki ruch ma spowodować odciążenie żandarmerii.

Francja jest ciekawym krajem, jeśli spojrzymy na niego pod względem metod represji stosowanych wobec kierowców. Znajdziemy tam fotoradary umieszczone w barierach energochłonnych, a także można zostać nagranym przy pomocy helikoptera bądź awionetki, a mandat przyjdzie pocztą, bez możliwości uprzedniego zobaczenia momentu, w którym zostało popełnione wykroczenie. W 2018 roku pilotażowo wprowadzono program prywatnych kontroli fotoradarowych, a teraz ma się on rozrosnąć na kolejne regiony.

NAS Analytics TAG

Jak podaje serwis Connexion, w 2020 roku na francuskich drogach zginęło 2550 osób, a w 2019 roku wystawiono 876 990 mandatów na podstawie zdjęć z fotoradarów. Dodatkowo szacuje się, że cały fotoradarowy "interes" przyniesie skarbowi państwa 801 milionów euro, a to dopiero początek. Nieoznakowane samochody prywatnych firm pojawią się między innymi w Alpach oraz na Lazurowym Wybrzeżu. Do końca 2022 roku na drogach ma być 400 takich pojazdów, a w 2023 roku liczba ta ma wynosić 450 samochodów, chociaż niektóre źródła mówią, że taki wynik jest możliwy do osiągnięcia jeszcze przed końcem tego roku.

Jak zawsze, takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwym plusem jest fakt, że prywatnej firmie bardziej będzie zależało na ściągnięciu należności z mandatów i będzie mogła zrobić to skuteczniej zajmując się tylko tym rodzajem działalności. Z drugiej strony - niesione chęcią zysku firmy mogą zalać drogi nieoznakowanymi samochodami i zbierać srogie żniwa, chociaż francuscy politycy zapewniają, że wynagrodzenia dla prywatnych operatorów nie są zależne od liczby wystawionych mandatów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę