tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Premier Morawiecki zmniejszy liczb ofiar wypadkw o co najmniej 40%. Oto, jak to zrobi..
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Premier Morawiecki zmniejszy liczb ofiar wypadkw o co najmniej 40%. Oto, jak to zrobi..

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.02.25, 22:40 1 Drukuj

Premier Morawiecki poinformował o przyjęciu projektu "Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024". Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech lat rząd przeznaczy 2,5 mld złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych o co najmniej 40 procent i zmniejszenie liczby ciężko rannych o co najmniej 41 procent - takie są plany rządu na najbliższe lata. Ma w tym pomóc program przebudowy infrastruktury drogowej. Usprawnienia będą wprowadzane przede wszystkim w ciągu dróg krajowych i mają na celu spowolnienie ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych.

NAS Analytics TAG

Przyjęty przez rząd program zakłada przede wszystkim przebudowę skrzyżowań w ciągach dróg krajowych, budowę obwodnic dla mniejszych miast i miejscowości, a także poprawa oświetlenia na skrzyżowaniach i przejśćiach dla pieszych. Premier Morawiecki tak wypowiedział się podczas konferencji: "Nie ma kierowców, któ®z ynie popełniają błędów. Ale jesteśmy w stanie zbudować taką infrastrukturę drogową, która zmniejszy liczbę tych błędów i ograniczy ich tragiczne skutki. Program bezpiecznej infrastruktury to zielone światło dla lepszej ochrony życia, lepszej ochrony zdrowia każdego uczestnika ruchu drogowego."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr