tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy w telefonie będzie prawdziwą rewolucją - znamy szczegóły
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy w telefonie będzie prawdziwą rewolucją - znamy szczegóły

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.11, 07:27 Drukuj

Ministerstwo cyfryzacji zapowiedziało gotowość do zlikwidowania konieczności wożenia przy sobie prawa jazdy. Teraz wszystko zależy od tego, kiedy kodeks wykroczeń zostanie przystosowany do nowego rozwiązania.

Ministerstwo cyfryzacji może wprowadzić nową usługę jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Żeby tak się stało, to z kodeksu wykroczeń musi zniknąć pozycja mandatu za brak fizycznego dokumentu potwierdzającego uprawnienia kierującego. Wtedy prawo jazdy zostanie przeniesione do aplikacji mDokumenty.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo poszło na całość, a proponowane rozwiązanie naprawdę odciąży kierowców. Będziemy mogli zostawić w domu nie tylko prawo jazdy, ale również dowód osobisty. Jak będzie wyglądała kontrola? W razie zatrzymania kierowca poda swoje dane osobowe, funkcjonariusze sprawdzą je z bazą Centralnej Ewidencji Kierowców. Co istotne, do identyfikacji tożsamości wykorzystane zostanie także zdjęcie z policyjnej bazy danych. Posiadanie przy sobie dokumentu, w tym tego z aplikacji mDokumenty, nie będzie zatem potrzebne. 

W przypadku odebrania lub zawieszenia uprawnień operacja zostanie wykonana wirtualnie i do momentu zakończenia kary, przy sprawdzeniu dokumentu będzie widniała odpowiednia adnotacja.

Z niecierpliwością czekamy na zmiany i mamy nadzieję, że minister cyfryzacji szybko dogada się z pozostałymi resortami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę