tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Powrót kursów reedukacyjnych. Albo wrócisz do szkoły na trzy dni, albo stracisz prawo jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Powrót kursów reedukacyjnych. Albo wrócisz do szkoły na trzy dni, albo stracisz prawo jazdy

Autor: Andrzej Sitek 2022.11.30, 09:39 Drukuj

Kursy reedukacyjne, które umożliwiały kierowcom skasowanie 6 punktów karnych, przeszły do historii 17 września bieżącego roku z chwilą wejścia w życie nowych zaostrzonych przepisów. Teraz wracają, ale na zupełnie innych zasadach.

Początkowy projekt nowych kursów uległ pewnym zmianom w toku konsultacji. Obecnie gotowe rozporządzenie potrzebuje jedynie podpisu ministra cyfryzacji i terminu wejścia w życie, co jednak nie potrwa długo. Jakie będą zasady kursów reedukacyjnych według nowych zasad?

NAS Analytics TAG

Przede wszystkim kierowcy będą zmuszeni poświęcić trzy dni na przebieg całego szkolenia. Projekt zakłada 21 godzin zajęć podzielonych na 7 godzin lekcyjnych każdego dnia. Niestety w przeciwieństwie do poprzednio obowiązującego rozwiązania, nowy kurs będzie w zasadzie obligatoryjny dla wszystkich kierowców, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych, lub 20 punktów dla zmotoryzowanych posiadających prawo jazdy poniżej roku.

Kierowcy z bagażem 24 lub 20 punktów, którzy nie zdecydują się na szkolenie, muszą liczyć się z utratą uprawnień. Prawo jazdy stracą również zmotoryzowani, którzy w ciągu 5 lat od odbycia kursu ponownie przekroczą granicę 24 punktów. Takie osoby będą zmuszone przejść całą procedurę zdobycia prawa jazdy i ponownie zdać egzamin państwowy.

Podczas wspomnianych trzech dni szkoleń kierowcy zapoznają się z przyczynami i skutkami wypadków oraz niebezpiecznych zachowań, które do nich prowadzą. W programie zajęć jest również zagadnienie jazdy po alkoholu oraz innych substancji wypływających na postrzeganie i kondycję psychofizyczną kierowcy. Nie zabraknie oczywiście wykładów prezentujących przykładowe, tragiczne wypadki z opisem okoliczności, które doprowadziły do katastrofy i finalnie również ofiar śmiertelnych.

Za kurs reedukacyjny kierowcy zapłacą 500 złotych. Nie wiemy jeszcze, kiedy minister cyfryzacji złoży swój podpis na projekcie rozporządzenia, co wiążę się również z obowiązkiem ustalenia terminu wejścia w życie przepisów. Spodziewamy się, że kursy reedukacyjne pojawią się już w pierwszej połowie 2023 roku.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę