tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pocig za motocyklist we Wrocawiu. Na koncie cztery zakazy sdowe a w kieszeni paczka amfetaminy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pocig za motocyklist we Wrocawiu. Na koncie cztery zakazy sdowe a w kieszeni paczka amfetaminy

Autor: Andrzej Sitek 2023.01.19, 09:32 Drukuj

5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który we Wrocławiu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast podjęli pościg za motocyklistą.

W trakcie ucieczki sprawca wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość, ignorował znaki i sygnalizację świetlną, narażał zdrowie oraz życie innych uczestników ruch drogowego.    

NAS Analytics TAG

Na szczęście jazda nie trwała długo, bo na łuku drogi 43-latek stracił panowanie nad maszyną i wpadł w przydrożne krzaki. Po chwili został zatrzymany. Szybko okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a do tego ciążą na nim aż cztery zakazy sądowe, w tym za wcześniejsze próby ucieczki przed mundurowymi.

Po wykonaniu testu na obecność substancji psychoaktywnych policjanci stwierdzili, że motocyklista jest pod wpływem narkotyków. 43-latek przyznał się, że zażywał wcześniej amfetaminę, miał również przy sobie woreczek z tą substancją. Jakby tego było mało, motocykl sprawcy nie był zarejestrowany i nie posiadał badań technicznych oraz OC. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał do czasu, aż stanie przed sądem.

Wybaczcie określenie "motocyklista", bo w przypadku tego człowieka należałoby raczej napisać o użytkowniku motocykla. Warto pamiętać, że od 1 czerwca 2017 roku obowiązują przepisy stanowiące, że osoba, która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej — wydanego przez policjanta przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo.

Zmotoryzowani, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują na ucieczkę, nie tylko popełniają przestępstwo, ale narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Zgodnie z literą prawa czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do wspomnianych 5 lat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr