tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Porsche 911 Turbo S vs KTM Red Bull MotoGP. Do kompletu Super Duke R 1290 Evo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Porsche 911 Turbo S vs KTM Red Bull MotoGP. Do kompletu Super Duke R 1290 Evo

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.27, 11:07 Drukuj

Mat Watson z CarWow zabrał się za kolejną samochodową rakietę, której tym razem przeciwstawił dwa motocykle. To idealna moment, żeby przekonać się, kto jest lepszy. Ale najpierw sprawdźmy parametry zawodników.

Zanim obejrzycie finał starcia pomiędzy Porsche 911 Turbo S a KTM Red Bull MotoGP oraz Super Duke R 1290 Evo, przyjrzyjmy się bliżej tym pojazdom i oceńmy ich możliwości.

NAS Analytics TAG

Niektórzy mogą odrzucić możliwość wygranej 911 Turbo S, ale ten model generacji 992 jest napędzany przez podwójnie turbodoładowany, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,7 litra generujący 641 KM i 800 Nm momentu obrotowego, co pozwala mu osiągnąć 100 km/h w zaledwie 2,4 sekundy. Przyznacie, że to imponujący wynik.

Jeśli chodzi o dwukołową konkurencję, motocykl KTM Red Bull MotoGP jest napędzany silnikiem V4 wytwarzającym 270 KM (201 kW) i 120 Nm momentu obrotowego, podczas gdy motocykl drogowy KTM (Super Duke R 1290 Evo) wytwarza 180 KM i 140 Nm momentu obrotowego dzięki silnikowi V-Twin o pojemności 1301 cm3.

Chyba zgodzicie sie ze mną, że Porsche 911 Turbo S może stawić opór obu motocyklom, a wynik wcale nie był pewien.

Kto zorganizował to wyzwanie? CarWow prezentuje na YouTube testy samochodów i filmy porównawcze wybranych aut. Od zeszłego roku kanał CarWow Youtube jest dostępny w polskiej wersji językowej. Oprócz niemieckiego rynku, dziennikarz Mat Watson jest obecnie głównym gospodarzem wszystkich filmów CarWow. Warto dodać, że kanał na YouTube jest w zasadzie częścią brytyjskiej platformy zakupowej, która zajmuje się sprzedażą nowych i używanych samochodów.

Ale wróćmy jeszcze do pojedynku. To jak stawialiście? Bo ja jednak liczyłem, że Super Duke R 1290 Evo poradzi sobie trochę lepiej. Natomiast co do KTM Red Bull MotoGP nie miałem najmniejszych wątpliwości, że to dzik.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr