tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polski motocyklista na gumie wzbudził dyskusję w Anglii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polski motocyklista na gumie wzbudził dyskusję w Anglii

Autor: Lovtza 2012.09.21, 14:01 40 Drukuj

Przypadek polskiego motocyklisty przyłapanego w czasie jazdy na gumie wzbudził w brytyjskim środowisku motocyklowym gorącą dyskusję na temat tego, czy motocykliści traktowani są sprawiedliwie przez wymiar sprawiedliwości. O co chodzi?

Kamera policji z North Yorkshire zarejestrowała 26 letniego Łukasza Wiśniewskiego jadącego 103 mile na godzinę (ponad 160km/h) po drodze ekspresowej. Za stwarzanie niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu Łukasz został skazany na 200 godzin prac społecznych oraz pozbawiony prawa jazdy na 12 miesięcy. Polak będzie musiał także przejść dodatkowy, rozszerzony test na prawo jazdy przed odzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Skąd zatem całe zamieszanie? Otóż kilka mil dalej, na tej samej drodze, w praktycznie tym samym czasie doszło do wypadku z udziałem motocykla. Skręcający w bok samochód nie zasygnalizował kierunkowskazem zamiaru dokonania manewru i uderzył w wyprzedzającego go motocyklistę. Kierujący Hondą VTR1000 70 letni Gordon Brear zginął na miejscu. Kierowca auta twierdził że sygnalizował manewr, a motocyklisty nie widział w lusterku. Ekipa dochodzeniowa na miejscu była jednak innego zdania i twierdziła, że motocyklista musiał być widoczny w lusterku, a kierowca po prostu nie upewnił się, czy manewr można bezpiecznie wykonać.

Co ciekawe kierującemu autem nie postawiono żadnych zarzutów i nie został on w żaden sposób ukarany za spowodowanie wypadku śmiertelnego. Policja hrabstwa West Yorkshire twierdzi również, że nie będzie podejmowała dalszych działań wobec kierowcy samochodu.

Wygląda na to, że w Wielkiej Brytanii jazda na gumie jest karana o wiele surowiej, niż powodowanie śmiertelnych wypadków. Pachnie absurdem,  ale dla nas Polaków to chyba nic nowego, prawda?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 20
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę