tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjant kopie motocyklistę, musi wypłacić mu ponad 700 000 zł NAS Analytics TAG
2019 12 04 Mio rejestrator billboard
NAS Analytics TAG

Policjant kopie motocyklistę, musi wypłacić mu ponad 700 000 zł

Autor: Beavis 2016.01.25, 08:29 23 Drukuj

Funkcjonariusz policji stanu Oregon, Rob Edwards, musi wypłacić ponad 700 000 zł motocykliście, którego kopnął podczas zatrzymania.

W sierpniu 2012 roku w amerykańskim stanie Oregon jadący nieoznakowanych Chevroletem Camaro funkcjonariusz policji, Rob Edwards, rozpoczął pościg za w jego mniemaniu uciekającym motocyklistą. Motocyklem jechał Justin Wilkens, później nie ukrywając faktu, że łamał przepisy ruchu drogowego (wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, przekroczenie prędkości), jednak nie widział nieoznakowanego pojazdu.

NAS Analytics TAG

Gdy Wilkens zdał sobie sprawę, że jedzie za nim policja, zwolnił i na nasze oko chciał zjechać na pobocze. Funkcjonariusz widział to inaczej, uderzając w Aprilię Wilkensa, później także kopiąc go w klatkę piersiową i obezwładniając. Całe zajście możecie zobaczyć na wideo zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną w aucie policjanta:

W zeszłym tygodniu sąd wydał wyrok, w którym Justin Wilkens otrzyma ponad 700 000 zł (180 000 dolarów) zadośćuczynienia. Całą sumę będzie musiał wypłacić funkcjonariusz Edwards, a to o tyle ciekawe, że odpowiedzialność za czyny poniósł nadpobudliwy policjant, a nie sama Policja (czyli nie budżet państwa).

Justin Wilkens skomentował wyrok krótko i na temat: "Jestem cholernie zadowolony".

Źródło: Jalopnik, The Newspaper

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 18
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę