tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja wyda ponad 46 mln z na nowe radiowozy. Pienidze wyoy Unia Europejska
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja wyda ponad 46 mln z na nowe radiowozy. Pienidze wyoy Unia Europejska

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.14, 18:05 Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o nowej inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Łącznie na ten cel będzie przeznaczone 46 mln zł z unijnych funduszy.

O inwestycji poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Przetarg na 100 nieoznakowanych radiowozów już został ogłoszony i wzbudził kontrowersje, ponieważ jeden z dilerów zarzuca, że policja faworyzuje konkretną markę i model samochodu. Jak informuje ministerstwo, nowe samochody mają pozwolić funkcjonariuszom na przeprowadzenie czynności służbowych w komfortowych warunkach.

NAS Analytics TAG

Drugi element działań to zakup 53 pojazdów, które posłużą do kontroli technicznych na drogach. Na ich wyposażeniu znajdą się analizator spalin, dymomierz, miernik przepuszczalności światła czy sonometr. Ma to na celu wyeliminowanie z dróg samochodów niesprawnych technicznie. Pojazdy trafią do różnych jednostek na podstawie analizy potrzeb. Oba zakupy wynikają oczywiście z faktu, że według rządzących są dwie główne przyczyny wypadków - niedostosowanie prędkości do panujących warunków oraz kiepski stan techniczny pojazdów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr