tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja specjalnie hamuje przed pasami? Ale tu wcale nie musiao chodzi o prowokacj [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja specjalnie hamuje przed pasami? Ale tu wcale nie musiao chodzi o prowokacj [FILM]

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.22, 14:08 2 Drukuj

Być może nie widzieliście jeszcze krążącego w sieci nagrania wykonanego na jednej z ulic Bielska-Białej. Film możecie zobaczyć poniżej, natomiast w Internecie bez problemu znajdziecie dziesiątki i setki negatywnych dla policji komentarzy, łącznie z żądaniami przykładnego ukarania mundurowych, a nawet wydalenia ich ze służby za prowokację.

Ale w sprawę włączyła się również policja z Bielska-Białej, kóra tłumaczy okoliczności zdarzenia i fakt zatrzymania radiowozu przed pustym przejściem dla pieszych. Dlatego w ogóle ten manewr został uznany przez internautów za prowokację?

NAS Analytics TAG

Chodzi o to, że kierowca samochodu marki Skoda widocznego na nagraniu jechał równo z nieoznakowanym radiowozem, który zatrzymał się tuż przed pasami. Trzeba wiedzieć, że wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych to jedno z najcięższych naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Ale bielscy policjanci wyjaśniają, że konieczne jest poznanie szerszej perspektywy tego konkretnego, sfilmowanego zdarzenia.

Według funkcjonariuszy z KMP w Bielsku-Białej kierowca na pasie po lewej stronie z niewiadomych przyczyn zaczął hamować. Uwagę policjantów zwrócił już wcześniej, ponieważ "(…) opuścił szybę i powiedział do policjantów ‘dobry, witam, cześć", na co mundurowi nie zareagowali.

Kiedy zatem policjant kierujący policyjnym BMW "(…) zauważył, że kierujący skodą zaczął zwalniać przed przejściem dla pieszych, również zaczął hamować. Z posiadanego nagrania wynika, że ta sytuacja zaskoczyła policjantów, co tylko potwierdza, że żadnego ‘polowania na jelenia’ z ich strony nie było".

Policja zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt. Gdyby kierujący radiowozem policjant nie zwolnił przed przejściem, to on popełniłby wykroczenie polegające na wyprzedzaniu dla pieszych. Na dodatek w tym miejscu doszło w 2018 roku do śmiertelnego potrącenia człowieka.

Wygląda na to, że to jednak była burza w szklance wody. Przyjmujecie wyjaśnienia policji w tej sprawie?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr