tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja specjalnie hamuje przed pasami? Ale tu wcale nie musiało chodzić o prowokację [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja specjalnie hamuje przed pasami? Ale tu wcale nie musiało chodzić o prowokację [FILM]

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.22, 14:08 3 Drukuj

Być może nie widzieliście jeszcze krążącego w sieci nagrania wykonanego na jednej z ulic Bielska-Białej. Film możecie zobaczyć poniżej, natomiast w Internecie bez problemu znajdziecie dziesiątki i setki negatywnych dla policji komentarzy, łącznie z żądaniami przykładnego ukarania mundurowych, a nawet wydalenia ich ze służby za prowokację.

Ale w sprawę włączyła się również policja z Bielska-Białej, kóra tłumaczy okoliczności zdarzenia i fakt zatrzymania radiowozu przed pustym przejściem dla pieszych. Dlatego w ogóle ten manewr został uznany przez internautów za prowokację?

NAS Analytics TAG

Chodzi o to, że kierowca samochodu marki Skoda widocznego na nagraniu jechał równo z nieoznakowanym radiowozem, który zatrzymał się tuż przed pasami. Trzeba wiedzieć, że wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych to jedno z najcięższych naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Ale bielscy policjanci wyjaśniają, że konieczne jest poznanie szerszej perspektywy tego konkretnego, sfilmowanego zdarzenia.

Według funkcjonariuszy z KMP w Bielsku-Białej kierowca na pasie po lewej stronie z niewiadomych przyczyn zaczął hamować. Uwagę policjantów zwrócił już wcześniej, ponieważ "(…) opuścił szybę i powiedział do policjantów ‘dobry, witam, cześć", na co mundurowi nie zareagowali.

Kiedy zatem policjant kierujący policyjnym BMW "(…) zauważył, że kierujący skodą zaczął zwalniać przed przejściem dla pieszych, również zaczął hamować. Z posiadanego nagrania wynika, że ta sytuacja zaskoczyła policjantów, co tylko potwierdza, że żadnego ‘polowania na jelenia’ z ich strony nie było".

Policja zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt. Gdyby kierujący radiowozem policjant nie zwolnił przed przejściem, to on popełniłby wykroczenie polegające na wyprzedzaniu dla pieszych. Na dodatek w tym miejscu doszło w 2018 roku do śmiertelnego potrącenia człowieka.

Wygląda na to, że to jednak była burza w szklance wody. Przyjmujecie wyjaśnienia policji w tej sprawie?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę