tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja kupiła wyspecjalizowane radiowozy. Posłużą do eliminacji pojazdów niespełniających norm technicznych i ekologicznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja kupiła wyspecjalizowane radiowozy. Posłużą do eliminacji pojazdów niespełniających norm technicznych i ekologicznych

Autor: Andrzej Sitek 2022.01.17, 12:48 3 Drukuj

Ostatnie zakupy policji i ITD robią wrażenie. Dziesiątki i setki wysokiej klasy aut, do tego niemało wyspecjalizowanych pojazdów w rodzaju radiowozu "solarnego". Ale to jeszcze nie koniec. Policja zakupi kolejne 53 samochody specjalnego przeznaczenia.

Pojazdy zostały wyposażone w urządzenia do kontroli spalin i stanu technicznego. Wraz ze 100 nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami na pokładzie, koszt zakupu aut wyniesie grubo ponad 55 mln złotych. Ale przecież szybko się zwróci…

NAS Analytics TAG

Koszt samych radiowozów wyposażonych m.in. w dymomierz, analizator spalin, miernik przepuszczalności światła oraz sonometr, to nieco ponad 30 mln zł. Ale rzecznik KGP przekonuje, że służby potrzebują tych samochodów, bo "pojazdy, które nie spełniają norm technicznych i ekologicznych zostaną wyeliminowane z ruchu (…) i nie będą stwarzać zagrożenia dla innych" - tłumaczy przedstawiciel mundurowych.

Jest o co powalczyć, bo o ile przed 1 stycznia 2022 kara za niesprawny samochód wynosiła 500 złotych, o tyle po nowym roku kierowcy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości aż 3000 zł, bo tyle wynosi maksymalna kara dla kierowcy, którego pojazd nie spełni pod względem technicznym oczekiwań policji.

Możemy być pewni, że funkcjonariusze obsługujący wyspecjalizowany sprzęt nie skupią się wyłącznie na autach. Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego zacznie się również łapanka na motocyklistów. Oczywiście wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie jest w naszym wspólnym interesie, ale miejmy nadzieję, że ofiarą policji nie padną miłośnicy motocykli retro lub po prostu starszych maszyn, których parametry mniej lub bardziej odbiegają od obowiązujących obecnie norm.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę