tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja do Google: nie ostrzegajcie o kontrolach drogowych! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja do Google: nie ostrzegajcie o kontrolach drogowych!

Autor: Raff 2019.02.12, 10:22 2 Drukuj

Policja z Nowego Jorku skarży się Google na aplikację Waze, która ostrzega przed policyjnymi kontrolami. Zdaniem stróżów prawa skutecznie utrudnia ona wyłapywanie kierowców łamiących prawo.

Działanie aplikacji Waze, której funkcjonalność można porównać do naszego polskiego Yanosika, nie podoba się policjantom z Nowego Jorku. Wystosowali oni list do właściciela aplikacji, którym od 2013 roku jest Google.

__________________________________________

Funkcjonariuszom nie podoba się obecna w aplikacji funkcja ostrzegania kierowców przed kontrolami drogowymi. Zdaniem stróżów prawa pozwala to kierowcom będącym pod wpływem alkoholu, jadącym bez zapiętych pasów czy nieposiadającym uprawnień, unikanie kontroli. Policjanci nie mogą zatem eliminować z dróg tego typu zagrożeń.

Przedstawiciele Google twierdzą, że celem aplikacji nie jest ochrona kierowców łamiących prawo, a tylko ostrzeganie ich przed przekraczaniem prędkości. W Polsce podobną funkcjonalność ma aplikacja Yanosik, jednak, jak dotąd polska policja nie zgłaszała zastrzeżeń do jej funkcjonowania.

Warto dodać, że samo Google już testuje podobną funkcję ostrzegania o radarach w swojej macierzystej aplikacji Mapy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę