tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy si bogac - kupujemy wicej nowych motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polacy si bogac - kupujemy wicej nowych motocykli

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.09, 09:49 2 Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że wiedzie nam się coraz lepiej. W tym sezonie kupiliśmy więcej nowych motocykli. Rynek motocykli zarejestrował znaczący wzrost.

Od stycznia do września zarejestrowano łącznie 33 731 nowych jednośladów, co dało wzrost o 25,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Oczywiście daleko im do używanych sprzętów, gdzie liczba pierwszych rejestracji zamknęła się na poziomie 33 731 sztuk, co dało wzrost o 5,4%. Do łask wracają również motorowery, których zarejestrowano 16 857 sztuk - czyli o 17,5% więcej niż przez trzy kwartały ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

W przypadku nowych motocykli przez wszystkie miesiące liczba rejestracji była na plusie. Od stycznia do września odnotowano wzrost na poziomie 35,4%, a z salonów wyjechało 16 864 nowych motocykli. Najbardziej spektakularny był marzec ze wzrostem na poziomie 77% i liczbą 2168 rejestracji. Jeśli chodzi o marki, to Polacy najczęściej wybierali Yamahę, a na podium stanęły również Honda i Romet. Wśród marek premium nieprzerwanie dzieli i rządzi BMW.

Używane sprzęty procentowo wypadły trochę mniej spektakularnie. Motocykle odnotowały wzrost na poziomie 5,6% z liczbą 56 665 sztuk. Tutaj ponownie Polacy stawiają na sprzęty z Japonii - Hondę, Yamahę i Suzuki.

Rejestracje motorowerów w ciągu trzech kwartałów 2019 roku wzrosły o 17,5% zamykając ten okres z wynikiem 16 857 sztuk.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr