tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirelli Diablo Rosso Corsa II - opony szosowo-torowe ze sportowym rodowodem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pirelli Diablo Rosso Corsa II - opony szosowo-torowe ze sportowym rodowodem

Autor: Informacja prasowa 2018.04.16, 15:04 2 Drukuj

Znana włoska firma oponiarska wykorzystała doświadczenia zebrane na torach wyścigowych całego świata w mistrzostwach FIM World Superbike i zaprezentowała model Diablo Rosso Corsa II. Nowe, wieloskładnikowe opony zapewniają doskonałe prowadzenie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni oraz charakteryzują się przedłużoną trwałością.

Opony Diablo Rosso Corsa II to owoc 15 lat uczestnictwa firmy Pirelli w wyścigach WSBK, jako oficjalny dostawca ogumienia. Zawierają w sobie wszystkie nowe technologie i patenty, które udało się opracować działając z najszybszymi zawodnikami na świecie. Pierwsza wersja modelu Diablo Rosso Corsa pojawiła się na rynku w 2010 roku i z miejsca zyskała bardzo dużą popularność wśród kierowców motocykli sportowych, którzy używali ich głównie na torze. Z biegiem lat potrzeby klientów ewoluowały w kierunku bardziej uniwersalnego ogumienia, które sprawdzi się również na ulicy. Jednocześnie moc oraz moment obrotowy motocykli wciąż rosną, pojawiły się także zaawansowane systemy elektroniczne, takie jak kontrola trakcji czy ABS pracujący w zakrętach. Nowa generacja opon stała się więc koniecznością.

~~~~~------~~~~~

Pracom nad modelem Diablo Rosso Corsa II przyświecało hasło "Follow your leanings", czyli umożliwienie większej liczbie motocyklistów pewnej i bezpiecznej jazdy w głębokich złożeniach, do czego zachęca pokładowa elektronika w nowoczesnych jednośladach. Kluczem jest zastosowanie zróżnicowanej mieszanki, precyzyjnie rozmieszczonej w poszczególnych partiach opony. Gumy przeznaczone na przód wykonane są z dwóch rodzajów materiałów, umieszczonych w trzech strefach, a opony tylne z trzech rodzajów mieszanki w pięciu strefach. Dzięki optymalnie dobranym właściwościom poszczególnych fragmentów opony uzyskano doskonałą przyczepność przodu w czasie hamowania i wchodzenia w zakręt, a także pewną pracę tylnego koła w środku łuku i przy dynamicznym wyjściu z zakrętu.

Pirelli Diablo Rosso Corsa II dają niepowtarzalne poczucie pewności prowadzenia w każdych warunkach drogowych. Dzięki zwiększonej żywotności są doskonałym wyborem do codziennego użytku i do szybkich wyjazdów turystycznych. Jednocześnie ich niemal wyczynowe parametry powodują, że z powodzeniem można się na nich udać prosto na track day.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę