tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirat drogowy niemal potrci dziecko na pasach. Jecha ponad 100 km/h. Spieszyo mu si
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pirat drogowy niemal potrci dziecko na pasach. Jecha ponad 100 km/h. Spieszyo mu si

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.11, 08:55 Drukuj

39-letni kierowca spędzi w areszcie trzy miesiące, ale to nie koniec, bo grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Sprawa jest poważna, bo do nieszczęścia zabrakło dosłownie kilka centymetrów.

Do zdarzenia doszło w zeszłą niedzielę na drodze nr 91 w Rędzinach koło Częstochowy. Kierujący samochodem postanowił, że nie zatrzyma się za kolumną pojazdów zwalniających przed przejściem dla pieszych. Ale sprawa jest bulwersujaca również dlatego, że sprawca działał w warunkach recedywy. 

NAS Analytics TAG

Pirat nie tylko ominął z duża prędkością cztery samochody i przekroczył podwójną linię ciągłą. Przede wszystkim doprowadził do zagrożenia zdrowia i życia znajdujących się na przejściu pieszych: chłopca z hulajnogą oraz matki z dzieckiem w rowerowym foteliku. Dlaczego w ogóle piszemy o tej sprawie i decyzji sądu, który postanowił o zatrzymaniu mężczyzny?

Kierowca samochodu wykazał się wyjątkową bezmyślnością, ale znając realia jazdy motocyklem, zapewne przyznacie, że w podobnej sytuacji wielu motocyklistów również ominęłoby kolumnę samochodów. Łatwo się zagapić i zrobić dokładnie to, co kierowca auta - wyprzedzić ma przejściu i nie zauważyć kilkulatka. Nie chodzi o piętnowanie, tylko przypominanie i wskazywanie, że tego typu błąd może mieć poważne konsekwencje.

Co do sytuacji zarejestrowanej przez kamery w Rędzininie koło Częstochowy, 39-letni Rafał K. jest jednym z tych przypadków, co do których prawo nie potrafi sobie poradzić. Już w 2010 roku mężczyzna był karany za jazdę na  w stanie nietrzeźwości. Rok później, również po pijanemu, potrącił rowerzystę i uciekł. Ofiara zmarła. Okazało się, że sprawca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Rafał K. został wówczas skazany na siedem i pół roku odsiadki oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jak widać na powyższym nagraniu, mężczyzna nie respektuje postanowień sądu i mało brakowało, żeby zabił kolejną osobę, tym razem dziecko. Czy kara pięciu lat więzienia, którą pirat jest obecnie zagrożony, jest wystarczająca? 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr