Pijany nastolatek bez prawa jazdy na motocyklu i bez OC - oto polscy rekordziści regresów UFG

Autor: M.B. 2017.07.12, 10:58 7 Drukuj

Ubezpieczenie OC chroni sprawcę wypadku od odpowiedzialności cywilnej - karno/finansowej - za błędy popełnione na drodze. Niektórzy faktem obowiązku posiadania takiego ubezpieczenia w ogóle się nie przejmują lub nie wiedzą, że mimo iż wykupione - w ich przypadku nie będzie działało. Oto trzej rekordziści, którzy doprowadzili do życiowych tragedii i zostali za to przez sąd surowo ukarani.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podał do publicznej wiadomości listę rekordzistów, którzy zanotowali największy w kraju regres ubezpieczeniowy. Nie posiadasz obowiązkowego ubezpieczenia OC, prawa jazdy, a mimo to jeździsz motocyklem? A może jeździsz pod wpływem alkoholu, albo nie masz aktualnych badań technicznych? Jeżeli tak, to możesz znaleźć się na tej liście i to dosyć wysoko, ponieważ podium należy właśnie do motocyklistów. Zobacz, czy stać cię na wypłacenie z własnej kieszeni odszkodowania za własne błędy:

Miejsce Trzecie

Okrągły milion zł (1 000 000 zł) dla kierowcy motocykla, który nocą, jadąc bez włączonych świateł spowodował czołowe zderzenie z innym motocyklistą. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został sparaliżowany. Sprawca był pod wpływem alkoholu - 1,7 promila we krwi. Milion złotych to kwota jaką zasądzono na rzecz poszkodowanego - renta oraz odszkodowanie.

Miejsce Drugie

Milion sto tysięcy złotych (1 100 000 zł) to kwota jaką musi zapłacić nietrzeźwy w chwili zdarzenia nastolatek, który na niezarejestrowanym motocyklu śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Regres ubezpieczeniowy objął odszkodowanie oraz zadośćuczynienie, choć życia kobiecie pieniądze przecież nie zwrócą…

Miejsce Pierwsze

Absolutny polski rekordzista - jeden milion trzysta tysięcy złotych (1 300 000 zł). Za co? Jest to odszkodowanie, zadośćuczynienie i renta dla pasażera motocykla, który w wyniku błędu kierowcy i wypadku do którego doprowadził ten ostatni, całe swoje życie spędzi na wózku inwalidzkim. Warto dodać, że nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz był pod wpływem alkoholu.

Według posiadanych danych w naszym kraju prawie połowa zarejestrowanych motocykli nie posiada ubezpieczenia OC, a 65% aktualnych badań technicznych.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali
na górę