tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszy wyścig rundy Pirelli WorldSBK na Motorland Aragon. Dramat i utrata korony NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszy wyścig rundy Pirelli WorldSBK na Motorland Aragon. Dramat i utrata korony

Autor: Jarek BENITO Czech 2018.04.15, 10:27 Drukuj

Wyścig przerwany po pierwszym okrążeniu. Dramat trzech zawodników, wznowiony wyścig i batalia Kawasaki i Ducati.

Sobotni wyścig startuje zgodnie z planem.

DawDEKwX4AEsgP4

To suchy wyścig, więc pogoda nie spłatała zawodnikom figla, choć jest chłodno. Pierwsza linia w składzie: Melandri, Rea i Sykes. Bombowy start Chaza Daviesa, który rozpoczyna z jedenastego pola startowego, by po chwili znaleźć się na trzecim miejscu. Przyczepność przedniego koła traci Leon Camier i po chwili wpadają na jego Hondę Lorenzo Savadori i Jordi Torres. Wyścig zostaje przerwany, gdyż Camier nie wstaje z toru. Jest przytomny i zabierają go do centrum medycznego.

DavnWepW4AA8Rlq

Mija pół godziny i mamy szybki restart wyścigu. Królem toru jest niewątpliwie Chaz Davies. Zawodnik Aruba Ducati wygrał tu sześciokrotnie, a konfiguracja toru sprzyja motocyklowi z silnikiem typu V. Czy wygra ponownie?

Rea przebija się na czoło. Zaraz za nim Lowes, Melandri i Sykes. Za nimi Fores, który na ziemi ojczystej ma ewidentną chrapkę na wymarzoną wygraną. To byłby hit.

55439 R3 Action

Przebija się do przodu, by na dziewiątym okrążeniu wyjść na prowadzenie. Walczy z Jonathanem Rea i Marco Melandrim. W międzyczasie Sykes chyba opadł z sił i spadał w dół stawki. Chaz Davies zbliża się do prowadzącej trójki. Nie chce oddać korony bez walki.

55096 R3 Action

Na dwunastym kółku Rea wraca na czoło wyścigu, zostawiając za sobą trzy Ducati. Wykorzystuje 100% możliwości swojego Kawasaki i znika daleko z przodu, by ze spokojną głową minąć linię mety ostatniego okrążenia w sobotnim wyścigu. Majstersztyk.

Dalej walka pomiędzy Foresem, Meladrim i Daviesem. Melandri popełnia błąd i musi zadowolić się miejscem tuż za podium. Xavi traci pozycję na rzecz Chaza, lecz trzecie miejsce przed własnymi kibicami jest niewątpliwym sukcesem. Davies tymczasowo traci koronę, którą może odzyskać już w niedzielnym wyścigu.

51343 R3 Ambience

Piąty Van Der Mark, przed Sykesem I Lowesem. Ósma pozycja dla rewelacji wyścigu - Michaela Rubena Rinaldi. Młody Włoch, będący członkiem juniorskiego zespołu Aruba.it startował wcześniej w Superstockach 600 i 1000, by teraz debiutować w klasie Superbike. Walczył z najlepszymi bez najmniejszych kompleksów.

DaF0QKvVQAABbWH

Niebywałą rewelacją tego sezony jest również Razgatlioglu. Dziewiąty w wyścigu. Turek z 25 punktami na koncie plasuje się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

4544.jpg?version=2018-04-06

Otrzymujemy wiadomości, iż Camier trafił do szpitala w Alcaniz. Tam okazuje się iż złamaniu uległu trzy żebra, oraz pojawił się problem z płucami. Jego stan jest stabilny, lecz nie weźmie udziału w niedzielnym wyścigu. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia. Leon wykazuje się niesamowitym tempem po przejściu do zespołu Red Bull Honda.

50638 r3 action full

W niedzielę drugi wyścig o godzinie 13:00 i pamiętajcie o występie Daniela Blina w SSP300 o 14:20.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę