tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsze zwycięstwa w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, walka o Superpole oraz nowy rekord toru Poznań NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwsze zwycięstwa w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, walka o Superpole oraz nowy rekord toru Poznań

Autor: Żmija 2008.05.17, 21:28 4 Drukuj

Nowy rekord toru oraz trening o Superpole

Już poranne treningi pokazały, że I runda na torze Poznań przyniesie ze sobą dużo emocji. W trakcie II treningu kwalifikacyjnego czasem 1:35.335 Ireneusz Sikora pobił ustanowiony w piątek przez Pawła Szkopka nowy rekord toru. Kiedy przyszedł czas treningu o Superpole, obecny Mistrz Polski w klasie Superstock 1000 Paweł Szkopek zrobił coś co wydaje się rzeczą niemożliwą, zszedł do czasu 1:33:254 i tym samym z ogromną, dwusekundową przewagą ponownie objął pozycję najszybszego zawodnika na poznańskim torze. Jak powiedział nam w rozmowie „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego osiągnięcia, moja maszyna sprawdziła się znakomicie i mam nadzieję, że w jutrzejszym wyścigu pomoże mi zwyciężyć. Dziękuję również tym wszystkim, którzy we mnie wierzyli."

Pierwszy wyścig klasy Superstock 600

Dzisiaj także odbył się pierwszy w tym sezonie wyścig w klasie Superstock 600. Już po pierwszych okrążeniach wyścigu na jego czoło wysunęło się trzech zawodników: Andrzej Chmielewski, Mateusz Stokłosa oraz tegoroczny debiutant w tej klasie Daniel Bukowski. Przez większą część wyścigu prowadził Mateusz Stokłosa, który na pięć okrążeń do końca oddał prowadzenie Andrzejowi Chmielewskiemu, aktualnemu Mistrzowi Polski w klasie Superstock 600. A tak właśnie sam Andrzej skomentował swój pierwszy wygrany wyścig w tym sezonie:

 „Dzisiejszy wyścig był bardzo szybki. Nawet nie wiem czy nie szybszy niż moje zeszłoroczne zmagania z Markiem Szkopkiem bowiem na ostatnich okrążeniach osiągałem czas 1:38.244. Wyścig potoczył się zgodnie z przyjętą przeze mnie taktyką. Moim zamierzeniem było wyjechać na czoło wyścigu na ostatnich jego okrążeniach i systematycznie zwiększać swoją przewagę, co ostatecznie pozwoliło mi zająć pierwszą pozycję. "

Plasujący się na drugiej pozycji Mateusz Stokłosa oznajmił:

„Nieudany start sprawił, że musiałem gonić czołówkę wyścigu. Dzięki coraz szybszym czasom kolejnych okrążeń wkrótce udało mi się nadrobić stratę i wysunąć na prowadzenie, które utrzymywałem przez dłuższą część wyścigu. Później jednak popełniłem błąd i troszkę zwolniłem, co na pięć okrążeń do końca wykorzystał jadący za mną Andrzej Chmielewski. Do pierwszego miejsca nie zabrakło wiele jednak pogoń z początku wyścigu wpłynęła na zużycie tylniej opony, z której nie udało mi się więcej wyciągnąć. Jestem zadowolony z drugiej pozycji jednak zawsze mogłoby być lepiej"

Można powiedzieć, że na swój sposób zwycięzcą tego wyścigu był tegoroczny debiutant w klasie Superstock 600 Daniel Bukowski.

„Cieszę się że jestem tu gdzie jestem i udało mi się wywalczyć trzecią pozycję w pierwszym wyścigu tego sezonu. Po  czasach, które wykręciłem we wczorajszych kwalifikacjach  miałem nadzieję na nawiązanie walki z chłopakami z czołówki. Pomimo nieudanego startu, kiedy to sczepiłem się motocyklem z jednym z zawodników udało mi się nadrobić stratę i dołączyć do pierwszej trójki tego wyścigu. Z pewnością doświadczenie Mateusza Stokłosy oraz Andrzeja Chmielewskiego dało o sobie znać, jednak myślę, że z wyścigu na wyścig będzie szło mi coraz lepiej. Jednym słowem szykuje się ciekawy sezon." - powiedział nam Daniel

Zobacz pełne wyniki wyścigu klasy Superstock 600

Puchar markowy Fiat Yamaha Cup - klasa Yamaha R1 oraz Yamaha R6

Do rywalizacji w obydwu klasach pucharu markowego Fiat Yamaha CUP stanęło 25-ciu zawodników. W dzisiejszym wyścigu klasy Yamaha R1 najlepiej pojechał Rafał Trzciński, który powiedział nam w rozmowie:

„To moje pierwsze zwycięstwo, które cieszy tym bardziej, że nie przyszło łatwo. Tegoroczne treningi rozpocząłem dosyć późno. Na krótko przed I rundą w Poznaniu udało mi się  wystartować w dwóch wyścigach Yamaha R1 Cup w Niemczech, które z pewnością przyczyniły się do dzisiejszego sukcesu. Przez cały wyścig udało mi się kontrolować jego przebieg i wszystko poszło zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Bardzo cieszę się z pierwszej pozycji, mam nadzieję, że uda mi się ją utrzymać"

Zwycięzcą pierwszej rundy w klasie Yamaha R6 został Przemek Janik, który skomentował dzisiejszy wyścig słowami:

„Nie ujmując nikomu  zdobycie pierwszego miejsca okazało się stosunkowo łatwym zadaniem. Myślałem, że walka będzie bardziej zacięta jednak czas, który osiągnąłem (1:43:100) pozwolił mi odjechać pozostałym zawodnikom w mojej klasie i zająć ostatecznie pierwszą pozycję. Jadąc Yamahą R6 udało mi się nawiązać rywalizację ze startującymi w trakcie naszego wyścigu Yamahami R1, których obecność jest dla mnie dodatkową motywacją do jeszcze szybszej jazdy"

Zobacz pełne wyniki wyścigu Yamaha R1
Zobacz pełne wyniki wyścigu Yamaha R6

Puchar markowy BMW Cup

Wśród startujących zawodników w pucharze markowym BMW Cup zwyciężył dzisiaj Grzegorz Szczypka. „To moje pierwsze zwycięstwo w tym pucharze. W roku ubiegłym udało mi się ostatecznie zająć ósmą pozycję w generalce zatem jestem zadowolony z pierwszej rywalizacji w tym sezonie. Myślę, że dzisiejszy wynik zawdzięczam przede wszystkim treningom, a także doświadczeniu wyniesionemu z ubiegłorocznej edycji pucharu"  powiedział Grzegorz

Zobacz pełne wyniki wyścigu BMW Cup

Puchar markowy PZM - klasa Pretendent

W klasie Pretendent zwyciężył Łukasz Bąk, który dojechał do mety z prawie sekundową przewagą nad drugim w tej klasie Grzegorzem Jerchewiczem.

Zobacz pełne wyniki wyścigu w klasie Pretendent

Honda CBR 125 Cup

W pucharze markowym Honda CBR 125 niedoścignionym zawodnikiem był tegoroczny debiutant Jakub Sudoł. „To był mój pierwszy wyścig. Tuż po starcie odjechałem wszystkim zawodnikom i dojechałem do mety na pierwszej pozycji zatem mój debiut można uznać za udany.  Wcześniej startowałem w wyścigach skuterów, gdzie walczyłem o pierwsze pozycje, i myślę, że to w dużej mierze przyczyniło się do dzisiejszego sukcesu." Jakuba znamy z wyścigów skuterów gdzie pierwsze miejsce podium jest mu także świetnie znane.

Zobacz pełne wyniki wyścigu w pucharze Honda CBR 125 Cup

Dodatkowo podajemy wyniki drugich treningów klasyfikacyjnych, które odbyły się dzisiaj:

Klasa Rookie do 600 ccm
Klasa Rookie powyżej  600 ccm
Klasa Superstock 1000
Klasa Superbike
Suzuki GSX-R Cup do 600 ccm

Suzuki GSX-R Cup pow. 600 ccm

Pierwszy dzień wyścigów zakończył się przeprowadzonym przez Pawła Szkopka kursem jazdy torowej który odbył się w namiocie Yamahy. Na wykładzie pojawili się prawie wszyscy zawodnicy, próbując pojąć sekrety szybkiej jazdy Pawła.

Już jutro kolejny dzień zmagań ścigantów na torze Poznań, o którym będziemy pisać na Ścigacz.pl.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Tony 17/05/2008 22:03

Paweł Szkopek - rispekt!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę