tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsza dama wzia udzia otwarciu szkolnej pracowni dla mechanikw motocyklowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwsza dama wzia udzia otwarciu szkolnej pracowni dla mechanikw motocyklowych

Autor: Andrzej Sitek 2023.11.17, 10:57 Drukuj

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Aleksandra Kamińskiego w Puławawach. Pierwsza dama dokonała symbolicznego otwarcia szkolnej pracowni, w której uczniowie szkolą się na mechaników motocyklowych.

Małżonka Andrzeja Dudy pojawiła się w placówce związku z obchodzonym w bieżącym roku okrągłym jubileuszem MOW w Puławach. Ośrodek działa już od 60 lat. Swoją drogą, zastanawialiście się kiedykolwiek, jaką drogę przechodzi uczeń, aby zyskać miano pełnoprawnego mechanika?

NAS Analytics TAG

Najbardziej oczywista ścieżka wiedzie przez szkołę zawodową o profilu mechanicznym. Czy jest to właściwa droga? Zależy, czy ktoś poszedł tam, ponieważ naprawdę tego chciał, czy też został niejako zmuszony ze względu na słabe wyniki w nauce i brak pomysłu na siebie. Czy taki młody człowiek odnajdzie w sobie motywację lub pasję do zawodu? To zależy, ale niestety podejście do zawodu w wielu placówkach jest często traktowane na zasadzie: pójdziesz na praktyki, to cię wszystkiego nauczą.

Więc może praktyki? Przyszły adept zawodu trafia do warsztatu sugerowanego przez szkołę. W rzeczywistości na szkolenie chłopaka pracownicy mają niewiele czasu, więc praktykant całymi dniami zamiata warsztat i wykonuje inne prace niezwiązane z nauką zawodu. Kiedy wreszcie ktoś znajdzie czas dla ucznia, młody człowiek musi wykazać się wolą do pracy i posłuszeństwem wobec majstra, a w nagrodę dostanie, lub nie, możliwość zgłębiania tajników wiedzy mechanicznej. Niestety z naszego doświadczenia wynika, że do zawodu nadaje się tylko około 2 z 10 osób, co oznacza, że poradzą sobie z mechaniką i będą samodzielnie szukały rozwiązania problemu, jaki zaistniał w pojeździe.

Zapytacie, co z pozostałymi ośmioma? Będzie dobrze, jak nauczą się wykonywać zleconą przez majstra naprawę. Czy sami zdiagnozują usterkę? Być może, ale raczej taką z grupy oczywistych dla danego pojazdu.

Ale wróćmy jeszcze do wizyty Pani Prezydentowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Takie spotkania są potrzebne. Dla tych chłopaków będących nierzadko na ciasnym zakręcie swojego życia, to może być impuls, który ich zmieni. Oczywiście przy założeniu, że mają szacunek do autorytetów oraz, że uznają Panią Prezydentową za autorytet...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr