tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pary. 200 tys. mandatw za parkowanie motocykli i skuterw. 5 mln euro w 3 miesice
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pary. 200 tys. mandatw za parkowanie motocykli i skuterw. 5 mln euro w 3 miesice

Autor: Andrzej Sitek 2022.12.09, 10:10 Drukuj

1 września 2022 roku Paryż wprowadził nową opłatę parkingową dla motocykli i skuterów. Czy stolica Francji daje pojazdom elektrycznym niesprawiedliwą przewagę?

Wcześniej wszystkie dwukołowce cieszyły się darmowym dostępem do parkingu w całym mieście. Jednak urzędnicy wprowadzili opłatę za parkowanie w wysokości 3 euro za godzinę, tłumacząc swoją decyzję koniecznością ograniczenia zatłoczenia miasta, zanieczyszczenia i hałasu. Co gorsza, nowo wprowadzone opłaty dotyczą wyłącznie motocykli i skuterów wyposażonych w silniki spalinowe.

NAS Analytics TAG

W ciągu zaledwie trzech miesięcy od wydania nakazu paryska policja wystawiła już ponad 200 000 mandatów za naruszenie zasad parkowania. Mandaty wahają się od 25 euro do 37,5 euro, co daje łączną kwotę ponad 5 mln euro. W tym samym okresie władze usunęły i skonfiskowały 5 000 motocykli i skuterów za nielegalne parkowanie.

Wielu Paryżan i osób dojeżdżających do pracy jest oburzonych, ale zastępca burmistrza Paryża David Belliard uważa, że wszystko jest w porządku, a poza tym to element oczywistej przemiany - chodzi o zastąpienie jednośladów z silnikami benzynowymi ich elektrycznymi odpowiednikami.

Nie jest to jedyna akcja Paryża przeciwko dwukołowcom napędzanym benzyną. W styczniu 2022 r. miasto rozszerzyło testy swoich systemów radarów hałasu. Belliard skomentował wówczas ten fakt, stwierdzając, że zautomatyzowany aparat biletowy poprawi "zdrowie i jakość życia" Paryżan.

Działania legislacyjne władz Paryża wskazują niestety na regularną bitwę przeciwko pojazdom spalinowym. Pozostaje mieć nadzieje, że nie będziemy doświadczać podobnych szykan w polskich miastach.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr