tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oto nowe silniki Harleya-Davidsona. Trafią do modeli Streetfighter i Pan America Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oto nowe silniki Harleya-Davidsona. Trafią do modeli Streetfighter i Pan America

Autor: Raff 2019.04.08, 13:48 3 Drukuj

Harley-Davidson Pan America, Streetfighter i inne zapowiadane nowości z Milwaukee, otrzymają całkiem nowe V-twiny chłodzone cieczą. Informacje na temat jednostek napędowych pojawiły się w zgłoszeniu patentowym.

Kiedy w zeszłym roku Harley-Davidson pokazał swoje plany rozwoju, najwierniejsi fani marki zamarli. Obok pięknego streetfightera pojawił się bowiem motocykl enduro o urodzie ostańca jurajskiego.

NAS Analytics TAG

Dziś, na temat nowych motocykli H-D wiemy już nieco więcej. Nadal niepokoi nas granitowa bryła pierwszego w historii enduraka spod znaku belki i tarczy, ale dzięki portalowi motorcycle.com dowiedzieliśmy się przynajmniej, że będzie on napędzany całkiem nowym V-twinem.

Harley Pan America

Szkice patentowe ujawnione przez amerykański portal zdradzają, że Harley pracuje nad kilkoma wersjami pojemnościowymi V-twinów chłodzonych cieczą. To nie pierwszy mariaż H-D z cieczą - rozwiązanie takie stosowano w V-Rodzie, jest ono obecne także w motocyklach linii Street.

Model Pan America otrzyma silnik o pojemności 1250 cm3, a Streetfighter 975 cm3. Jak wynika ze szkiców, do wykorzystania pozostanie jeszcze co najmniej jedna jednostka napędowa - 750 cm3.

Jak zapowiada producent, nowe motocykle mają być gotowe już w przyszłym roku. W najgorszym razie na rynek trafią zatem jako modele z rocznika 2021. Mamy nadzieję, że Pan America  w wersji grubo ciosanej nabierze do tego czasu nieco ogłady.

040419 harley davidson new 60 degree v twin engine 0001 fig 7

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę