tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Opony Pirelli Diablo Supercorsa SP - standard dla Ducati Panigale V4
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Opony Pirelli Diablo Supercorsa SP - standard dla Ducati Panigale V4

Autor: Konrad Bartnik / Informacja prasowa 2017.11.10, 10:59 Drukuj

Trzecia generacja opon Pirelli Diablo Supercorsa SP znalazła się w fabrycznym wyposażeniu nowego Ducati Panigale V4. Jest to najbardziej zbliżony do wyścigowych specyfikacji rodzaj ogumienia, dopuszczony do użytku na drogach publicznych.

Firma Pirelli jest oficjalnym dostawcą opon dla cyklu wyścigów FIM World Superbike i stamtąd czerpie wiedzę i inspiracje dla swoich serii przeznaczonych do użytku na drogach publicznych. Od lat ściśle współpracuje również z Ducati, dostarczając opony dla fabrycznie nowych motocykli. Tegoroczna premiera rewolucyjnego Panigale V4 zbiegła się z debiutem trzeciej generacji sportowych opon Pirelli Diablo Supercorsa SP, które naturalnie trafiły na koła nowego supermotocykla.

NAS Analytics TAG

Najnowsza edycja opon Diablo Supercorsa SP jest niemal dokładną repliką opon używanych na torach w wyścigach WSBK wszędzie tam, gdzie wymagane są gumy z bieżnikiem. W stosunku do poprzednich generacji tego modelu poprawiono geometrię i wzmocniono strukturę wewnętrzną opony. Rowki bieżnika są teraz węższe, w celu zapewnienia jeszcze lepszej przyczepności. Ponadto po raz pierwszy tylna opona wykonana jest z dwóch rodzajów gumy - miękkiej na brzegach i twardszej na środku, co daje niespotykaną kontrolę w zakrętach przy jednoczesnej dłuższej żywotności samej opony.

Specjalnie dla Ducati Panigale V4 firma Pirelli opracowała tylną oponę w nietypowym rozmiarze 200/60. Wyższy profil daje zwiększoną powierzchnię kontaktu opony z asfaltem i lepszą reakcję na oddawanie mocy z potężnego silnika, ponadto pomaga na każdym etapie pokonywania zakrętu zwiększając manewrowość. Pod ten rozmiar ogumienia Ducati dostroiło również działanie pokładowych systemów elektronicznych, takich jak kontrola trakcji czy asystent startu. Panigale V4 i Diablo Supercorsa SP to przykład współpracy na najwyższym poziomie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr