tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olaf Kozłowski zaliczył upadek, ale to go nie zatrzymało. Jak wypadł Polak podczas III Rundy FIM MiniGP na FUN arena Cheb?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Olaf Kozłowski zaliczył upadek, ale to go nie zatrzymało. Jak wypadł Polak podczas III Rundy FIM MiniGP na FUN arena Cheb?

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.20, 12:00 Drukuj

W ostatnich dniach odbyła się kolejna, trzecia już runda FIM MiniGP Czech Republic, tym razem na torze FUN arena Cheb. W stawce znalazł się oczywiście Olaf Kozłowski. Jak poradził sobie bardzo młody zawodnik z Polski?

Po trudnym etapie w Pisku, gdzie podstawową trudność stanowiły niekorzystne warunki pogodowe, ekipa Olafa Kozłowskiego i sam zawodnik liczyli na mniej deszczu. Niestety pogoda po raz kolejny okazała się nieprzewidywalna i część treningów oraz całe kwalifikacje musiały odbyć się na mokrym, śliskim torze.

NAS Analytics TAG

Tor FUN arena Cheb został zbudowany w 2008 roku i początkowo miał długość 800 m. Trzy lata później został przedłużony do 1050 m. Tor został jeszcze bardziej rozbudowany do aktualnej formy w 2014 roku. Obecnie obiekt posiada świetną infrastrukturę, ale jednocześnie bardzo wymagającą nitkę toru i dwa zakręty pod kątem 180 stopni. Do tego dochodzi kłopot z nawierzchnią, która po deszczu staje się wyjątkowo śliska i zdradliwa.

Już pierwsze kwalifikacje pokazały, jak bardzo problematyczne są warunki, gdyż praktycznie wszyscy zawodnicy zaliczyli upadki w trakcie sesji. Na szczęście dla młodego motocyklisty jego stosunkowo lekki upadek nie spowodował żadnych negatywnych konsekwencji i Polak zakończył pierwsze kwalifikacje z pierwszą lokatą.

Podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej warunki pogodowe były jeszcze bardziej niesprzyjające i nikomu nie udało się poprawić najlepszego czasu ustanowionego przez Olafa w pierwszej sesji, co dało młodemu zawodnikowi z Polski pole position do obu wyścigów.

Emocje rosły z każdą chwilą, a zrobiło się jeszcze goręcej, kiedy okazało się, że wyścig numer jeden odbędzie się na niemal suchym torze, czyli z możliwością jazdy na 100 procent. Niestety w tym biegu Olaf miał założoną zupełnie nową tylną oponę, która traciła przyczepność. Zamiast skupić się na rywalizacji z przeciwnikami, Olaf musiał walczyć o utrzymanie się na torze. To była ciężka przeprawa, kłopoty ciągnęły się przez siedem okrążeń i poskutkowały utratą P1 na rzecz Pavla Smitka.

Na szczęście od ósmego okrążenia tylna opona wreszcie starła się na tyle, że zaczęła należycie trzymać i Olaf wystrzelił jak rakieta. Finalnie nasz zawodnik nie tylko ukończył bieg jako pierwszy, ale jeszcze zyskał sporą, czterosekundową przewagę!

Wyścig numer dwa to był już pokaz precyzji, opanowania i techniki Olafa. Zawodnik z Polski zyskał trzysekundową przewagę już na pierwszym okrążeniu i nie oddał prowadzenia do samej mety. Zwycięstwo było miażdżące, z trzynastosekundową przewagą nad drugim zawodnikiem w stawce. Tym samym, dzięki znakomitej dyspozycji Olafa oraz wygranej we wszystkich sześciu wyścigach od początku sezonu, pomimo jednej dyskwalifikacji, Polak obejmuje prowadzenie w generalce. Gratulacje!

Najbliższe plany Olafa to gościnny start we włoskiej rundzie CIV Junior FIM MiniGP na torze Autodromo di Modena, która odbędzie się 7 lipca, oraz tydzień później, czyli 13 lipca, kiedy to odbędzie się kolejna runda FIM MiniGP Czech na torze w Pisku.

Wyścigi Olafa Kozłowskiego są do obejrzenia na YT pod tym linkiem. Wyścig pierwszy, początek: 01:29:20. Początek drugiego wyścigu: 03:46:35. Warto obejrzeć!

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę