tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ograniczenia prędkości tylko dla motocykli we włoskich Dolomitach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ograniczenia prędkości tylko dla motocykli we włoskich Dolomitach

Autor: Janusz Bębenek 2020.07.28, 13:18 6 Drukuj

Jeśli w najbliższym czasie będziecie podróżować po malowniczych drogach w zachodnich Dolomitach, położonych w prowincji Trydent, powinniście zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe. Miejscowe władze, walcząc z plagą wypadków z udziałem motocykli, wprowadziły na niektórych odcinkach limity prędkości tylko dla jednośladów. 

Mimo ogólnego zamknięcia kraju z powodu pandemii Covid-19, władze prowincji Trydent odnotowały na początku sezonu prawdziwą plagę wypadków z udziałem motocykli. Za ich główną przyczynę uznaje się nadmierną prędkość na krętych odcinkach dróg. Umiejętności motocyklistów niestety nie zawsze idą tu w parze z wymaganiami trasy. 

NAS Analytics TAG

Prezydent Trydentu Maurizio Fugatti powiedział:

Problem jest poważny, ponieważ wpływa na życie ludzi. Jako komitet przedstawiliśmy tę sprawę na radzie bezpieczeństwa z komisarzem rządu, aby położyć kres tym dramatycznym liczbom, które pojawiają się zwłaszcza na początku lata. 

Oprócz wzmocnienia kontroli ograniczeń prędkości na drogach, skontaktowaliśmy się z burmistrzami trydenckich miast w celu zidentyfikowania najbardziej ruchliwych i najbardziej niebezpiecznych dróg, w międzyczasie inni burmistrzowie skontaktowali się z nami, aby uwzględnić również inne drogi wśród tych, które podlegają nowym ograniczeniom.

Należy uczciwie zaznaczyć, że w ramach kampanii władz Trydentu na wielu górskich odcinkach do 60 km/h ograniczono prędkość wszystkich pojazdów. Są jednak fragmenty, które uznano za szczególnie niebezpieczne dla motocyklistów i tam pojadą oni wolniej od kierowców aut.

Aktualnych ograniczeń, które wprowadzono 25 lipca, należy wypatrywać na znakach drogowych, natomiast wiadomo już, że wolniej pojedziemy m.in. na przełęczach Sella, Gardena, Pordoi i Rolle, a także drogach nr 85 na Monte Bondone, nr 3 na Monte Baldo, nr 25 z Garnigi oraz nr 240 z Loppio - tutaj limit 60 km/h obowiązuje wszystkich. Ograniczenia tylko dla motocyklistów nałożono z kolei na drodze nr 42 na przełęcze Tonale i Mendel oraz na drodze nr 31 na przełęcz Maghen. 

Krytycy tych zmian twierdzą, że wcale nie chodzi bezpieczeństwo motocyklistów. Władze turystycznych miasteczek w Trydencie chcą w ten sposób walczyć z generowanym przez motocykle hałasem, wprowadzając tylnymi drzwiami rozwiązania stosowane przez Austriaków. Jedno jest pewne - z czasem po górskich terenach zachodniej Europy, zwłaszcza w Alpach, będzie się nam jeździło coraz trudniej i mniej przyjemnie. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę