tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ogólnopolski protest diagnostów już wkrótce. Ponad 500 stacji dołączyło do akcji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ogólnopolski protest diagnostów już wkrótce. Ponad 500 stacji dołączyło do akcji

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.06, 09:44 Drukuj

W czerwcu dojdzie do ogólnopolskiego protestu diagnostów, którzy walczą o podniesienie cen obowiązkowych badań technicznych. Stawki nie zmieniły się od 2004 roku. Jeżeli planujecie wyjazd na wakacje i kończy wam się termin badania, to lepiej z tym nie zwlekać.

Jak informuje portal RMF24.pl, ogólnopolski protest diagnostów zaplanowano na pierwszy piątek wakacji, a więc na 23 czerwca. Do akcji dołączyło już ponad 500 stacji kontroli pojazdów z całego kraju. Diagności chcą podwyżki opłat za badania samochodów z 98 do 184 zł.

NAS Analytics TAG

W rozmowach z RMF24.pl właściciele stacji kontroli pojazdów narzekają na brak klientów i rosnące ceny energii. Cytowany przez portal Marcin Barankiewicz z Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów przyznał, że diagności rozważają nawet pozwanie ministerstwa infrastruktury o odszkodowanie.

Temat podwyżek opłat za badania techniczne ciągnie się od dłuższego czasu, ale rząd nie zamierza iść na rękę diagnostom, a już na pewno nie zrobi tego w roku wyborczym. W sprawie interweniował nawet Rzecznik Praw Obywatelskich, który zwrócił uwagę, że utrzymywanie tych samych cen od 17 lat narusza prawa właścicieli stacji kontroli pojazdów do godziwego wynagrodzenia.

Tak było w styczniu, a w lipcu pojawił się dla diagnostów promyk nadziei, kiedy ministerstwo infrastruktury przedstawiło nowe pomysły dotyczące m.in. badań technicznych. Jednym z nich było podniesienie opłat o 100 proc. Pojawiły się także propozycje kar dla spóźnialskich.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę