tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od dzi obowizuje nowy wzr prawa jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od dzi obowizuje nowy wzr prawa jazdy

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.04, 13:03 1 Drukuj

Poniedziałek 4 marca 2019 to pierwszy dzień wydawania prawa według nowego wzoru. Nie ma na nim adresu zamieszkania, obowiązkowa jest za to data ważności dokumentu - maksymalnie 15 lat.

Ministerstwo Infrastruktury przychyliło się w końcu do opinii, zgodnie z którą prawo jazdy powinno być potwierdzeniem kwalifikacji do kierowania pojazdami, a nie adresu zamieszkania. W związku z tym obowiązujący od dziś wzór tego dokumentu, podobnie jak w przypadku nowych dowodów osobistych, nie zawiera tego punktu. Adres należy podać tylko raz - przy składaniu wniosku o wydanie prawa jazdy. Jest to również ułatwienie dla osób często zmieniających miejsce zamieszkania, które nie będą musiały płacić za kolejne wymiany dokumentów.

NAS Analytics TAG

Nowe prawa jazdy nie mają natomiast opcji bezterminowej ważności, nawet dla osób, które zdążyły nabyć uprawnienia bezterminowe. Każdy dokument ma maksymalnie 15-letni okres ważności, po którym należy go wymienić. Nie jest to póki co obowiązkowe dla posiadaczy uprawnień wg starego wzoru - zachowują one ważność, a obligatoryjną wymianę na nowe planuje się dopiero w latach 2028-33.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr