tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ochrona "na hot-doga". Przedziwny pomysł na ochronę motocyklisty Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ochrona "na hot-doga". Przedziwny pomysł na ochronę motocyklisty

Autor: Raff 2019.02.11, 11:28 Drukuj

Poduszka powietrzna na całe ciało motocyklisty? Taki właśnie patent pojawił się na jednej z platform dla startupów. Działanie systemu wygląda dość dziwnie, ale, być może, zadziała tutaj zasada "jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie".

Poduszka powietrzna stosowana jest w motocyklach od lat - jako jedna z pierwszych zastosowała ją Honda w modelu Gold Wing. Takie rozwiązanie pojawia się także u producentów odzieży - poduszki powietrzne w swoich kurtkach stosują między innymi Alpinestars i Held.

__________________________________________

Pomysł przedstawiony przez startup jest jednak czymś nowym - poduszki powietrzne są po pierwsze całościowe - po wypełnieniu osłaniają całe ciało motocyklisty, po drugie zintegrowane z fragmentem kanapy, który jest czymś w rodzaju zasobnika mieszczącego powłoki airbagu.

Rozwiązanie to jest na razie tylko konceptem - pomysłodawcy zbierają opinie na temat tego systemu przed rozpoczęciem jego produkcji. Jak sądzicie - czy taka poduszka powietrzna "na hot-doga" sprawdziłaby się podczas wypadku?

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę