tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ochrona "na hot-doga". Przedziwny pomysł na ochronę motocyklisty

Ochrona "na hot-doga". Przedziwny pomysł na ochronę motocyklisty

Autor: Raff 2019.02.11, 11:28 Drukuj

Poduszka powietrzna na całe ciało motocyklisty? Taki właśnie patent pojawił się na jednej z platform dla startupów. Działanie systemu wygląda dość dziwnie, ale, być może, zadziała tutaj zasada "jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie".

Poduszka powietrzna stosowana jest w motocyklach od lat - jako jedna z pierwszych zastosowała ją Honda w modelu Gold Wing. Takie rozwiązanie pojawia się także u producentów odzieży - poduszki powietrzne w swoich kurtkach stosują między innymi Alpinestars i Held.

Pomysł przedstawiony przez startup jest jednak czymś nowym - poduszki powietrzne są po pierwsze całościowe - po wypełnieniu osłaniają całe ciało motocyklisty, po drugie zintegrowane z fragmentem kanapy, który jest czymś w rodzaju zasobnika mieszczącego powłoki airbagu.

Rozwiązanie to jest na razie tylko konceptem - pomysłodawcy zbierają opinie na temat tego systemu przed rozpoczęciem jego produkcji. Jak sądzicie - czy taka poduszka powietrzna "na hot-doga" sprawdziłaby się podczas wypadku?

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę