tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 OC prawie za darmo, bez kary za jego brak. Rzecznik Finansowy walczy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

OC prawie za darmo, bez kary za jego brak. Rzecznik Finansowy walczy

Autor: Raff 2020.03.26, 11:03 5 Drukuj

Składki OC obniżone o 95 procent? Taki pomysł na wsparcie kierowców w czasie epidemii ma Rzecznik Finansowy. Warunek? Chętni musieliby zadeklarować, że nie będą korzystać z pojazdu.

Pomysł rzecznika jest następujący: kierowcy, którzy z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się, pracują z domu i nie korzystają z własnego pojazdu, mieliby możliwość zredukować opłatę składki na ubezpieczenie OC o 95 procent. Aby skorzystać z tej możliwości, konieczne byłoby złożenie deklaracji o niekorzystaniu z pojazdu. W praktyce byłoby to zatem czasowe wycofanie z ruchu.

NAS Analytics TAG

Rzecznik Finansowy proponuje także wprowadzenie możliwości odroczenia opłaty składki OC oraz zawieszenia kar za nieterminowe wpłaty. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie może być ulgą dla części kierowców, Przypominamy, że spóźnienie z zawarciem umowy OC powyżej 14 dni wiąże się z karą w wysokości 870 zł dla motocykla i nawet 5200 zł dla samochodu osobowego.

Jak dotąd propozycje te trafiły w formie apelu Rzecznika Finansowego do Ministerstwa Finansów, Polskiej Izby Ubezpieczeń i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie wiemy jeszcze jak instytucje te odniosą się do wymienionych pomysłów. Skoro banki, firmy leasingowe i część samorządów zawieszają opłaty i raty, to może uda się także z OC?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę