OC na motocykl: Jak tanio ubezpieczyć pojazd?

Autor: Temat Sponsorowany 2017.04.05, 13:10 Drukuj

Wszystko drożeje, można powiedzieć, że jest to nawet rzecz normalna, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ale wzrost cen ubezpieczenia OC, na samochód czy motocykl, od razu o kilkadziesiąt procent? To budzi mega sprzeciw i kontrowersje. Czy jest możliwość, by oszczędzić i tanio ubezpieczyć motocykl lub samochód?

W związku z zeszłorocznymi podwyżkami obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, kryjących się pod skrótem OC, większość użytkowników pojazdów spalinowych doznała szoku. Cena ubezpieczenia OC motocykli czy samochodów poszybowała w górę o 30%. Kierowcy zaczęli poszukiwać tańszych rozwiązań. Jakich? Okazało się, że na nasz rynek weszły firmy z zagranicy, do tej pory nieznane w Polsce, które oferują tańsze ubezpieczenia – czyli tak naprawdę w cenach sprzed podwyżek. Jak to możliwe? Jak to jest, że tym firmom się to opłaca? Otóż prawda jest taka, że firmy ubezpieczając motocykl biorą od klienta pieniądze. To potrafi praktycznie każda firma. Co innego wywiązać się z umowy, czyli krótko mówiąc wypłacić odszkodowanie. Niestety z tym może być problem. W tym momencie możecie powiedzieć, że was to nie interesuje, bo przecież to nie wam będą należały się pieniądze z waszego ubezpieczenia OC, ale pamiętajmy: nie rób drugiemu co tobie niemiłe. Gdy firma miga się od zobowiązań, nie wypłaca odszkodowania, albo wypłaca je tylko częściowo, okazuje się to być dużym problemem. Oby jak najmniej na ulicach pojazdów ubezpieczonych w tego typu tworach.

Czy jest zatem jakieś rozwiązanie? Czy da się tanio wykupić polisę OC na motocykl czy samochód?

Firma Link4 wprowadziła bardzo ciekawe i unikalne na skalę krajową rozwiązanie. Jeżeli posiadasz samochód i motocykl, to dzięki wspólnemu ubezpieczeniu obu twoich pojazdów możesz zaoszczędzić do 35% wartości ubezpieczenia OC motocykla lub 10% wartości ubezpieczenia auta. Jak to działa w praktyce? Kończy ci się polisa OC na motocykl, ubezpieczasz go w Link4 i jednocześnie podpisujesz polisę na samochód (z wyprzedzeniem do 6 miesięcy) z rabatem 10%. Oczywiście odwrotnie, jeżeli kończy ci się polisa auta, ubezpieczasz je, a na motocykl dostajesz propozycję polisy tańszej o 35%.

Scigacz.pl we współpracy z firmą Link4 stworzył specjalną ofertę dla motocyklistów, którą możecie znaleźć pod linkiem https://ubezpieczenia.scigacz.pl/. Tutaj w dowolnym momencie możecie sprawdzić szacunkową składkę swojego ubezpieczenia.

Skutkiem ubocznym takiego rozwiązania jest to, że wartość polisy zawartej z wyprzedzeniem nie zmieni się, czy przydarzy ci się przed jej wejściem w życie jakaś przygoda, czy też nie.

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę