tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy silnik Harleya-Davidsona - ponad dwa litry pojemności i 121 KM mocy!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy silnik Harleya-Davidsona - ponad dwa litry pojemności i 121 KM mocy!

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.23, 11:30 6 Drukuj

Harley oficjalnie zaprezentował nowy silnik Milwaukee Eight 131, który póki co oferowany będzie jako opcja dodatkowa do motocykli z serii Touring od rocznika 2017 w górę. V-twin ma pojemność 2147 cm3 i w pakiecie z zestawem wydechowym Screamin Eagle Street Cannon generuje moc 121 KM. 

Nowy silnik Harleya powstał dzięki licznym sugestiom klientów, którzy w swoich krążownikach z serii Touring chcieli jeszcze więcej mocy. Przy okazji jest to odpowiedź fabryki z Milwaukee na 121-konną jednostkę Power Plus Indiana, montowaną w najnowszym baggerze Challenger

NAS Analytics TAG

Milwaukee Eight 131, zgodnie z nazwą, legitymuje się pojemnością skokową 131 cali sześciennych, czyli ok. 2147 cm3. Uzyskano ją zachowując skok tłoków z wersji ME 114 (11,43 cm), ale zwiększając ich średnicę do 10,95 cm. Nowe są głowice, frezowane maszynowo, z szerszymi o 1 mm zaworami. Do tego nowe wałki rozrządu, kute tłoki, przepustnica i wysokowydajny wtrysk paliwa. 

Jednostka H-D Milwaukee Eight 131 w zestawie z oryginalnym zestawem wydechowym Screamin Eagle Street Cannon ma dostarczać 121 KM mocy i prawie 178 Nm momentu obrotowego. Dla porównania - dotychczasowe jednostki Milwaukee Eight generowały 92,5 KM (ME 107) lub 100,5 KM (ME 114).

Póki co silnik ten będzie oferowany jako rozwiązanie akcesoryjne i na życzenie klienta będzie montowany w modelach Touring z silnikami Milwaukee Eight od rocznika 2017 w autoryzowanych warsztatach. Nie będzie to tania impreza - według amerykańskiego cennika wersja Twin-Cooled z głowicami dochładzanymi cieczą ma kosztować ok. 24500 zł, a z tradycyjnym chłodzeniem nieco mniej - ok. 23700 zł. W Europie będzie zapewne jeszcze drożej. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - w pełni czarna oraz czarno-chromowana.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę