tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe prawo o ruchu drogowym 2017: Zobacz jak zmienią się przepisy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe prawo o ruchu drogowym 2017: Zobacz jak zmienią się przepisy

Autor: Michał Brzozowski 2017.03.25, 12:16 24 Drukuj

Posłowie przegłosowali nowelizację Kodeksu Karnego w zakresie zaostrzenia kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Surowsze kary dla pijanych kierowców, więzienie za ucieczkę przed policją, dłuższy czas przedawnienia. Dowiedz się co dokładnie się zmieni.

Po wejściu w życie nowych przepisów kierowca, który w stanie nietrzeźwości lub pod wypływem środków odurzających spowoduje wypadek, w wyniku którego ktoś poniesie śmierć lub dozna ciężkiego uszkodzenia ciała, obligatoryjnie trafi do więzienia minimum na dwa lata (kara nie będzie mogła być, jak obecnie, zawieszona) - dotychczas było to co najmniej 9 miesięcy.

NAS Analytics TAG

Także ucieczka przed policją traktowana będzie zupełnie inaczej. Świadoma ucieczka przed policyjnym pościgiem w tej chwili jest jeszcze wykroczeniem, za które grozi 30-dniowy areszt lub grzywna. Według nowej ustawy ucieczka przed policją będzie przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. W naszym kraju w 2015 roku policja zanotowała około 2600 ucieczek.

Dodatkową zmianą będzie również karanie kierowców poruszających się pojazdami mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeżeli kierowca taki prowadziłby pojazd mimo zakazu, trafiłby do więzienia na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Przewidziano też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dla kierowców, którzy zostaną złapani za kierownicą, mimo wydanej administracyjnej decyzji o cofnięciu im uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejna zmiana to czas przedawnienia wykroczenia drogowego, który ma być przedłużony o rok, czyli do 3 lat (obecnie 2 lata).

Nowe przepisy wejdą w życie po tym, jak zostaną zaakceptowane przez Senat.

Źródło: Gazeta Prawna

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 11
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę