tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe ograniczenia prędkości. Komisja Europejska chce większego bezpieczeństwa na drogach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe ograniczenia prędkości. Komisja Europejska chce większego bezpieczeństwa na drogach

Autor: Raff 2018.04.19, 15:06 2 Drukuj

Wolniej w deszczu, podczas wiatru i opadów śniegu - to nie rady dotyczące bezpiecznej jazdy, a propozycje nowych przepisów, jakie zarekomendowała Komisja Europejska.

Komisja Europejska chce wprowadzenia dodatkowych ograniczeń prędkości na wszystkich rodzajach dróg w naszym kraju. Limity miałyby obowiązywać podczas niesprzyjających warunków drogowych - deszczu, silnego wiatru i opadów śniegu.

NAS Analytics TAG

Rozważanych jest kilka scenariuszy. Trudno wprowadzić takie ograniczenia na obszarze całej Polski - niejednokrotnie zdarza się bowiem, że w Jeleniej Górze pada śnieg, a w nieodległym Wrocławiu panuje piękna słoneczna pogoda. Komisja Europejska proponuje, by ograniczenia wprowadzane były zatem na określonych drogach - zwłaszcza autostradach i drogach ekspresowych, na których wciąż rośnie liczba wypadków.

Kolejną propozycją, znaną z Włoch czy Niemiec, są limity adaptacyjne, oparte na elektronicznych znakach drogowych. System taki automatycznie wyświetlałby wyższy limit prędkości podczas niesprzyjających warunków drogowych.

Nowy pomysł Komisji Europejskiej wiąże się z realizacją przyjętego w 2010 roku dziesięcioletniego planu redukcji ofiar śmiertelnych o połowę. Niestety, założenia przyjęte w dokumencie nie pokrywają się z drogowymi statystykami. To skłoniło unijnych urzędników do szukania nowych rozwiązań problemu bezpieczeństwa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę