tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe motocykle Yamaha na rok 2021. Seria MT, nowe Tracery 7 i 9 oraz dwa różne skutery na gorąco
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe motocykle Yamaha na rok 2021. Seria MT, nowe Tracery 7 i 9 oraz dwa różne skutery na gorąco

Autor: Alonzo @ 2021.03.07, 20:38 1 Drukuj

Yamaha zaprezentowała nowe motocykle i skutery na rok 2021. I jest dobrze. Nowości Yamahy nie tylko są starannie zaprojektowane i wykonane na najwyższym poziomie, ale do tego mają wyjątkowo atrakcyjne ceny. Wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje o najważniejszych cechach poszczególnych nowości Yamaha na rok 2021. Na razie, na gorąco, dzielimy się wrażeniami z sobotniej prezentacji.

Yamaha przede wszystkim przygotowała bardzo dobre motocykle turystyczne. Są piękne, funkcjonalne, zaawansowane i mają rewelacyjne ceny.

Bardzo mocnym punktem w ofercie Yamahy jest seria nowa Tracer. Zmieniono nazewnictwo i teraz Tracery identyfikowane są już pojedynczą cyfrą. Podstawowy model, to Tracer 7, który w tym roku doczekał się wersji GT, czyli wersji z funkcjonalnymi kuframi. Yamaha w sezonie 2021 zaatakuje też wyższy segment motocykli turystycznych modelem Tracer 9 w wersji zwykłej oraz GT. Podobnie jak w wersji Tracer 7 GT, również Tracer 9 GT ma duże funkcjonalne kury, w których można pomieścić 40 litrów bagażu. Kufry są bardzo zwarte i smukłe, doskonale wpisują się w nowoczesną, dynamiczną linię motocykla, a pomimo to można do nich włożyć, na przykład, kask integralny.

Kolejną nowością jest Yamaha MT-07. Mamy tutaj do czynienia z podniesieniem klasy tego motocykla tak, aby konkurował z motocyklami o wyższej pojemności. Chociaż mechanicznie jest to siedemsetka, to dzięki udanym zabiegom stylistycznym wygląda jak dynamiczny, mocny motocykl z wyższej klasy. Ten efekt dają takie smaczki, jak duże wloty powietrza czy bardzo agresywna sylwetka z bardzo ciekawą, przednią lampą.

Kolejne nowości to skutery o pojemności 125 cm3. Czyli pojazdy, którymi można jeździć bez prawa jazdy na motocykl. Yamaha przygotowała tutaj dwie propozycje - nowoczesnego i dynamicznego NMAXa oraz przepiękny skuter w stylu retro - Yamahę D'elight.

Wkrótce przedstawimy szczegółowo poszczególne nowości Yamaha na rok 2021. Teraz dzielimy się z Wami, na gorąco, jedynie najważniejszymi informacjami. Zacznijmy od cen, bo chociaż nie są one w przypadku motocykli i skuterów Yamaha najważniejsze, to w przypadku nowości na rok 2021 wywołały one u nas stan, który chyba możemy nazwać "małym szokiem". Zresztą co Wy myślicie o tych cenach:

Yamaha Tracer 7 - 37 777 zł

 Yamaha Tracer 7 GT - 40 777 zł

Yamaha Tracer 9 - 50 999 zł

Yamaha Tracer 9 GT - 61 999 zł

Yamaha MT-07 - 31 999 zł

Yamaha MT-09 - 42 900 zł

Yamaha MT-09 SP - 51 500 zł

Yamaha D'Elight 11 199 zł

NMAX 125 13 990 zł


Zwłaszcza ceny Tracerów, nawiązujące do nowych oznaczeń modeli, robią wrażenie. Od razu zapewniamy, że tak niskie ceny nie wiążą się z żadnym spadkiem jakości motocykli Yamaha. Z tego właśnie wynika nasze niedowierzanie, że nowe modele mogą być dostępne w tak zaskakująco atrakcyjnych cenach. Ceny poznaliśmy na samym końcu tworzenia materiału o nowościach Yamaha na rok 2021. Przez kilka godzin przymierzaliśmy się kolejno do serii MT, następnie do Tracerów, a na samym końcu do NMAXa i D'elighta. Kręciliśmy też cały czas ujęcia tych modeli. Przed naszymi oczami przesuwały się łączenia poszczególnych elementów, spasowania plastików. Mogliśmy dotknąć i z bliska obejrzeć materiały, z których wykonano poszczególne części motocykli. Patrząc na rozplanowanie silnika i jego poszczególnych modułów mogliśmy podziwiać geniusz japońskich inżynierów. Motocykle były z kluczkami, gotowe do jazdy. Pod koniec nawet uruchomiliśmy Tracery i MT-09. Mogliśmy ich dosiąść i wczuć się w użytkowników tych motocykli. Cały czas mieliśmy wrażenie, że Yamaha wykorzystała czas projektowania nowych modeli na poprawę ich jakości. Zgodnie z japońską dewizą dążenia do doskonałości inżynierowie za główny cel swoich działań wzięli udoskonalenie modeli na rok 2021. Znalezienie w nich rzeczy, które można jeszcze poprawić i poprawienie tych rzeczy. Gdy usłyszeliśmy ceny na poszczególne modele, prosiliśmy przedstawicieli Yamaha o kilkukrotne ich sprawdzenie, bo mieliśmy wrażenie, że zaszło jakieś nieporozumienie. Dlaczego tak dużo o tym piszemy? Żeby zachęcić Was do odwiedzenia najbliższego dealera Yamaha i do samodzielnego sprawdzenie podawanych przez nas informacji. Jeżeli mielibyśmy opisać wrażenia z całego dnia, spędzonego z nowymi motocyklami Yamaha na rok 2021, to podsumowalibyśmy to stwierdzeniem MOCNE UDERZENIE!

Jakie zmiany wprowadzono w poszczególnych modelach na rok 2021 i jakie są między nimi najważniejsze różnice? Zacznijmy od skuterów. NMAX i D'elight to dwa różne światy. NMAX to dynamiczny, nowoczesny skuter, oferujący takie udogodnienia, jak możliwość łączenia pojazdu ze smartfonem i, na przykład, późniejsze odszukanie go na dużym parkingu przy pomocy specjalnej aplikacji. Z kolei D'eligh waży niewiele ponad 100 kilogramów i zaskakuję poręcznością, połączoną z niepowtarzalnym stylem retro. Nic w tym skuterze nie jest tanie poza nim samym. Wskaźniki, przełączniki, oświetlenie, elementy funkcjonalne, wszystko jest zrobione z wysokiej jakości materiałów w bardzo przemyślany sposób.

Tracery uzupełniają rodzinę Tenere i sprawiają, że Yamaha jest obecnie potęgą w segmencie motocykli tursytycznych. Co ciekawe, mamy aż cztery różne wersje Tracerów. Tracery 7 w wersji zwykłej i GT to świetny motocykl do turystki. Patrząc na nie w pojedynkę nie widzimy potrzeby wprowadzania linii Tracerów 9. Dlaczego więc Yamaha postanowiła uzupełnić linię 7 Tracerami 9? Bo są Japończykami i uwielbiają poprawiać to, co wydaje się być dostatecznie dobrym. Tracer 9 ma większy silnik, przez co zadowoli tych motocyklistów, którzy "lubią jak jest wiecej" nawet, jeżeli tego "więcej" w praktyce nie potrzebują. Patrząc na Tracera 9 widzimy, że poza większym silnikiem Yamaha postanowiła dać jego nabywcom jeszcze więcej luksusu. Gdy szukasz dobrego motocykla turystycznego, kup Tracera 7. Jeżeli obawiasz się, że jeżdżąc Tracerem 7 możesz kiedyś pomyśleć: "a co by było, gdybym kupił sobie jakiś jeszcze lepszy motocykl", kup Tacera 9. Właśnie po to go wyprodukowano, żeby osoby, które pomyślą o jeszcze lepszym motocyklu, nie musiały szukać w ofercie konkurencji, tylko mogły sięgnąć po kolejny produkt z oferty Yamahy. Tracer 9 jest lepszy w szczególach, w bardziej zaawansowanym wyświetlaczu, w solidniejszym oświetleniu, w jeszcze lepiej zaprojektowanej pozycji za kierownicą. To detale, jakby ktoś wziął pod lupę Tracera 7 i następnie wymyślił sposoby na udoskonalenie jego poszczególnych elementów. Jeżeli chcesz tylko jeździć i nie zwracasz uwagi na detale, Tracer 7 w zupełności Cię zadowoli. Jeżeli planujesz dalekie wyprawy i będziesz zabierał dużo bagazu, weź wersję GT, która fabrycznie jest wyposażona w niezbędne do dalekich podróży akcesoria.

Co z rodziną MT? Otóż Yamaha zrobiła z nią to samo, co z Tracerami. Najpierw zrobiła bardzo dobrą MT-07, która wizualnie kojarzy się bardziej z MT-09, niż z poprzednią wersją MT-07. Następnie wzięli MT-07 i element po elemencie udoskonalili ją tak, aby dać motocyklistom powód do dopłacania do serii MT-09. Na przykład, zarówno w wersji zwykłej MT-09, jak w wersji SP, w standardzie otrzymujemy quickshifter, działający w górę i w dół, w pełni regulowane zawieszenie (w wersji MT-09 SP również regulowane zawieszenie tylne), tempomat, sześcioosiowy czujnik bezwładnościowy, sterujący elektroniką. Elektroniki na pokładzie Yamahy MT-09 jest bardzo dużo, a szczegółowo systemy te opiszemy w recenzji rodziny MT na rok 2021.

Każda kategoria nowości Yamaha zasługuje na osobny rozdział. I w kolejnych dniach każdej kategorii poświęcimy osobną prezentację oraz osobny film. Żeby zaostrzyć Wasze apetyty, nagraliśmy wyżej przedstawiony film z zapowiedzią poszczególnych modeli oraz z najważniejszymi informacjami o nich. Jednego możecie być pewni. Yamaha ma w tym roku bardzo dobre produkty i świadomość siły, która drzemie w nowych motocyklach, nadaje zespołowi Yamaha ogromnej energii do działania. Możecie być pewni, że w tym roku motocykle tej marki znów uplasują się w czołówce sprzedaży jednośladów w Polsce, a my mamy wrażenie, że znajdą się na pierwszym miejscu. Mają bardzo udane nowości w najważniejszych segmentach motocykli, a wszystko to wspierają atrakcyjnymi cenami w Polsce. Jeżeli zobaczycie na żywo, na przykład Yamahę MT-07 i następnie pomyślicie o kwocie 32 000 zł, za którą taki motocykl możecie mieć, to zrozumiecie, na czym polega MOCNE UDERZENIE Yamahy w sezonie 2021.

 


Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę