tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe motocykle Harley-Davidson na sezon 2022. W roli gwnej Low Rider ST i Low Rider S z silnikiem Milwaukee-Eight 117
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe motocykle Harley-Davidson na sezon 2022. W roli gwnej Low Rider ST i Low Rider S z silnikiem Milwaukee-Eight 117

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.26, 19:37 Drukuj

Harley-Davidson przedstawił kolejną porcję nowości na sezon 2022. Po rozgrzewce sprzed kilku tygodni przyszedł czas na prawdziwe steki, a najważniejszy z nich to zastosowanie silnika Milwaukee-Eight 117 w platformie Cruiser.

Silnik Milwaukee-Eight 117 ma pojemność 1923 cm3 i zapewnia moment obrotowy wynoszący 168 Nm. Całość jest dostępna przy 3500 obr./min. Wraz z nim nadchodzi układ dolotowy Heavy Breather z filtrem skierowanym do przodu, dzięki czemu silnik dostaje więcej powietrza. Do tego wydech typu shotgun w układzie 2-w-2, który zadba między innymi o odpowiednie brzmienie. Wisienką na szczycie tortu są wałki wyrównoważające redukujące wibracje na biegu jałowym.

NAS Analytics TAG

Low Rider S i ST
Choć modele Low Rider S i ST są mają takie samo DNA, to różni je przeznaczenie. Wersja ST ma wąskie kufry, podniesione tylne zawieszenie, wysoko umieszczoną kierownicę oraz owiewkę inspirowaną modelem FXRT. Dzięki temu udało się zapewnić lepsze wrażenia z jazdy i wyczucie maszyny. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że kufry można zdemontować nadając motocyklowi lekkości, o ile o takowej można tu mówić. Owiewka została wykonana na podstawie analiz obliczeniowej mechaniki płynów oraz testów na żywym organizmie. Dzięki temu trzy wloty powietrza pozwalają ograniczyć jego zawirowania. Wisienką na szczycie tortu jest reflektor LED Daymaker oraz przyciemniana szyba o wysokości 6 cali. Kufry mają pojemność 53,8 l. Pojemność zbiornika paliwa to 18,9 l. Skok tylnego zawieszenia został zwiększony o 26 mm.

W modelu Low Rider S również znalazł się nowy, podwyższony tylny amortyzator. Na kierownicy zamontowano zegary z analogowym obrotomierzem i cyfrowym prędkościomierzem. Wcześniej znajdowały się one na zbiorniku paliwa. Kąt pochylenia zwiększono o 1,3 stopnia. Tylne zawieszenie posiada hydrauliczną regulację napięcia wstępnego. W obu wersjach zastosowano z przodu dwie tarcze hamulcowe o średnicy 300 mm. Z elektronicznych wspomagaczy na pokładzie jest tylko ABS, którego wymaga prawo.

Street Glide ST i Road Glide ST
Te dwa motocykle w skrócie można opisać jako przeniesienie torowych rozwiązań na ulicę. Co marka Harley-Davidson ma wspólnego z wyścigami? Producent wygrał ubiegłoroczną edycję cyklu King of the Baggers. Na pokładzie obu baggerów mamy silnik Milwaukee-Eight 117, system multimedialny Boom! Box GTS, hamulce Brembo Reflex z działaniem w zakrętach oraz aerodynamiczne owiewki.

Custom Vehicle Operations
To motocykle dla najbardziej wymagających klientów. Napędzane silnikiem Milwaukee-Eight 117, wyposażone w zestaw audio od Rockford Fosgate, zestaw słuchawkowy Boom! Audio 30K Bluetooth oraz elektronikę w postaci ABS z działaniem w zakręcie, kontroli trakcji z działaniem w zakręcie oraz systemu kontroli poślizgu. Tu pojawiły się CVO Street Glide, CVO Road Glide, CVO Road Glide Limited oraz CVO Tri Glide. W CVO Road Glide zamontowano przednie koło o średnicy 21 cali, a motocykl został pomalowany lakierem najwyższej klasy. W CVO Road Glide Limited dołączono podgrzewane siedzenia i manetki.

 
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr