tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe BMW S1000RR na początku przyszłego roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe BMW S1000RR na początku przyszłego roku

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.10, 11:05 4 Drukuj

Produkowany od 2009 roku sportowy model S1000RR okazał się dla firmy BMW Motorrad olbrzymim sukcesem i udowodnił, że Niemcy są silni nie tylko w dziedzinie legendarnych bokserów. Kolejną odsłonę tego superbike’a zobaczymy na początku sezonu 2019, wraz ze startem zmagań wyścigowych w serii WSBK.

Dział marketingu firmy BMW Motorrad to od lat mistrzowie kontrolowanych przecieków na temat nadchodzących premier. Podgrzewanie atmosfery i napędzanie spekulacji bardzo dobrze robi nowym modelom - w momencie debiutu na rynku budzą ogromne zainteresowanie mediów oraz potencjalnych klientów. Przygotowania BMW do wprowadzenia nowej generacji modelu S1000RR nie są więc żadną tajemnicą, choć proces ten trwa już bardzo długo - zdjęcia szpiegowskie z testów maszyny pojawiły się już rok temu.

NAS Analytics TAG

2018-bmw-s1000rr

W ostatnich dniach więcej światła na przybliżoną datę premiery motocykla rzucił Genesio Bevilacqua, szef ekipy Althea Racing, wykorzystującej BMW S1000RR w cyklu WSBK. W wywiadzie dla magazynu GPOne, między wypowiedziami na tematy stricte wyścigowe, zdradził on, że nowa platforma, czyli następca obecnej generacji niemieckiego superbike’a, pojawi się wraz ze startem kolejnego sezonu rywalizacji, czyli w lutym 2019 roku. Oznaczać to może, że oficjalna premiera modelu odbędzie się na jednej z tegorocznych jesiennych imprez targowych - Intermot w Kolonii lub EICMA w Mediolanie.

Informacje na temat rozwiązań technicznych nowego S1000RR są na razie bardzo skąpe. Jedyna w miarę pewna dotyczy wału korbowego, który wzorem maszyn wyścigowych, będzie się obracał w przeciwnym kierunku, częściowo znosząc siły generowane przez koła, łańcuch oraz inne wirujące elementy. Możemy się również spodziewać lekkiego przyrostu mocy oraz bardziej wyrafinowanej elektroniki.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę