tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Honda CB 1100? Japończycy ostro walczą z normą Euro5
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Honda CB 1100? Japończycy ostro walczą z normą Euro5

Autor: Raff 2019.07.12, 13:21 1 Drukuj

Czy bezlitosna norma euro 5 oznaczać będzie śmierć silników chłodzonych powietrzem? Niekoniecznie. Honda pracuje nad modernizacją jednego ze swoich wielkich przebojów modelu CB 1100.

Szkice patentowe ujawnione przez włoski magazyn Motociclismo wskazują, że Japończycy nie zamierzają poddać się w walce o zachowanie swoich kultowych silników. Choć trudno o szkicach patentowych powiedzieć, że są precyzyjne, z pewnością ujawniają ciekawe rozwiązania, nad którymi pracują inżynierowie Hondy.

NAS Analytics TAG

Dolna część przestrzeni silnikowej wydaje się być zmodernizowana - wyraźnie widać mniejszą niż dotychczas pokrywę sprzęgła, a także ciekawy system wspomagający chłodzenie dwóch środkowych cylindrów. Do tego celu zostanie wykorzystany przedni błotnik, który skieruje w odpowiednie miejsce strumień powietrza.

Zmieniony jest także układ wydechowy, który, inaczej niż w poprzedniku, poprowadzono po prawej stronie. Zmieniona została także rama - choć kołyska nadal jest dwururowa, górna cześć to już pojedyncza rura; inaczej wygląda także rama pomocnicza. Zniknęły podwójne amortyzatory, które zostaną zapewne zastąpione rozwiązaniem typu monoshock.

Szkice nie oznaczają oczywiście, że nowa CB 1100 jest pewna, jednak biorąc pod uwagę, że w tym roku przypada 50. rocznica premiery modelu CB 750 Four - pierwszego masowo produkowanego motocykla Hondy z czterocylindrowym silnikiem, premiera nowej Cebuli nie byłaby całkiem od rzeczy.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę